הודעה מטעם מרכז ויניקוט

https://iapp-psy.org/

עמיתינו ממרכז ויניקוט בישראל מבקשים להזמינכם לערב סיום שנת הלימודים שיתקיים ביום שני, ה- 25 ביוני 2012 , בין השעות 20:15 - 22:00, באודיטוריום סמינר הקיבוצים - קמפוס האמנויות, קריית החינוך, רח' שושנה פרסיץ 3, תל-אביב.

הערב יכלול את הרצאתו של ד"ר אילן אמיר "פירושים מחברים והשפעתם על היכולת לחשוב, לחלום ולהיות".
קודם להרצאה, יתקיים טקס סיום של מחזור הבוגרים השני, בין השעות 19:15- 20:10.
 
ד"ר אילן אמיר
פירושים מחברים והשפעתם על היכולת לחשוב, לחלום ולהיות
 
בהרצאה זו אתאר איך בטיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי במטופלים הסובלים מהפרעה קשה בחשיבה, תחושת ה'היות' המתמשכת שלהם (going-on-being), כמו גם יכולתם לחשוב ולחלום, מושפעות באופן ישיר ומיידי על ידי פירושים מחברים.
לפירוש המחבר שני מאפיינים מרכזיים: הוא גורם למטופל להרגיש מוחזק ובכך לחזור ולהתקיים (גם אם באופן זמני) בחוויית 'היות' מתמשכת; הוא יוצר יחידת מטפל-מטופל בעלת פונקציית אלפא (alpha function) מתפקדת, ובכך מאפשר (גם אם באופן זמני) למטופל לחלום ולחשוב.
מתוך הבנה זו משתמעת ההנחה שבטיפול האנליטי משוחזרים בהעברה באופן מיידי ועוצמתי יחסי התלות המוקדמים של המטופל עם סביבתו, כולל הפחדים, החרדות וההגנות הנלוות למצב זה, כשהסימפטומטולוגיה הפסיכיאטרית שלו מהווה ביטוי של חסר בהחזקה ובהכלה שלו.
היצמדותם של מטופלים אלה לטיפול הפסיכואנליטי הארוך והקשה, הינה למיטב הבנתי ביטוי לכמיהה ולחיפוש הנואש והבלתי מתפשר שלהם אחר אותה החזקה והכלה אנושית ראשונית, כשיכולתו של המטפל לתרגם את אותה הכלה והחזקה לפירושים מחברים, כמו גם קבלת האחריות כשהוא אינו מצליח בכך, מהווה את אחד המרכיבים המרכזיים של טיפולים אלה. בהרצאה אביא דוגמא קלינית של מטופל שהגיע לטיפול בעיצומו של משבר פסיכוטי חריף וסובל מהפרעה קשה בחשיבה ובחוויית ה'היות' המתמשכת שלו.
מתדיינת: גב' חיותה גורביץ'
מנחה: ד"ר עפרה אשל
 
מרכז ויניקוט בישראל, התומך בפעילותה של עמותת 'לכל נפש' מאז הקמתה, מקדיש את ערב הסיום להרצאתו של ד"ר אילן אמיר יו"ר עמותת 'לכל נפש' ותורם את הכנסותיו מהערב לעמותה.
 
עמותת 'לכל נפש' הוקמה לפני כארבע שנים, ע"י קבוצת פסיכואנליטיקאים החברים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מטרת העמותה לאפשר לילדים, מתבגרים ומבוגרים הסובלים מהפרעות נפשיות קשות לקבל טיפול פסיכותרפויטי אינטנסיבי וממושך במסגרות ציבוריות לבריאות הנפש. http://www.lecholnefesh.com/
 
 
ד"ר אילן אמיר הוא פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מורה במרכז ויניקוט, ב'הידברות'; חבר ועדת ההוראה ומורה בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן יו"ר הועד המנהל של עמותת 'לכל נפש' ומנהל-משותף של היחידה למתן פסיכותרפיה פסיכואנליטית אינטנסיבית וממושכת במרפאה לבריאות הנפש ע"ש יהודה אברבנאל בבת-ים.
גב' חיותה גורביץ' היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה ומדריכה בחברה הפסיכואנליטית בישראל, מלמדת במכון הפסיכואנליטי, במרכז ויניקוט, ובלימודי המשך בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב.

ד"ר עפרה אשל
היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה, מדריכה ומורה, המכון והחברה הפסיכואליטית בישראל; ממקימי ומורי מרכז ויניקוט בישראל, ו'הידברות' במכון הישראלי לפסיכואנליזה; מלמדת בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב; עורכת מדור ביקורת ספרים ב"שיחות" – כתב-עת ישראלי לפסיכותרפיה.
 
 
מחיר למשתתף 80 ש"ח.
לתלמידי המרכז, מוריו ומדריכיו, לנרשמים החדשים לתוכנית הליבה של מרכז ויניקוט ולתוכנית החדשה למטפלים באמנויות והבעה במרכז ויניקוט, וכן למתמחים בפסיכולוגיה  -  הכניסה חופשית
(אך יש להודיע למרכז על ההשתתפות בדוא"ל winnicottspace@gmail.com ).
 
כאן תמצאו טופס הרשמה אותו יש להעביר בצירוף המחאה לפקודת מרכז ויניקוט בישראל.
 
 נשמח להשתתפותכם הפעילה,
מרכז ויניקוט בישראל
ד"ר עפרה אשל, מיכל ריק, ד"ר מאיר שטיינבוק