כעוף החול הרצאות ימי ה'

https://iapp-psy.org/

 שלום רב.

אנחנו שמחים להזכירכם כי ביום חמישי הקרוב, ה-31 במאי, בשעה 20:30 
תתקיים ההרצאה הבאה במסגרת סדרת הרצאות ערבי חמישי של האגודה
("כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי" 
פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה).
 
 הנכם מוזמנים לערב מיוחד:
תהיה זו הרצאתו של פרופ' מרואן דוירי: 
 "מפסיכואנאליזה לתרבות אנאליזה -  פסיכותרפיה רגישת תרבות"

 
 

גישות הפסיכותרפיה המערביות מניחות שליחיד מבנים פנימיים אוטונומיים ושהבנתם והבנת התהליכים האנטרא-פסיכיים תעזור להבין את ההפרעות הנפשיות.
הפסיכותרפיה תעזור ליחיד להיות מודע למה שלא היה מודע וכך להגיע למימוש עצמי או לטראנספורמאציה יסודית. בתרבויות מסורתיות קולקטיביסטיות, כגון התרבות הערבית או האתיופית או תרבויות דתיות אחרות כגון החרדית, תהליכי האינדבדואציה לרוב לא מסתיימים באוטונומיה נפשית והאישיות ממשיכה להיות קולקטיביסטית שבה הקונפליקטים הם בעיקר בין-אישיים או תוך משפחתיים ולא תוך-נפשיים.
בתרבויות כאלה מקור האושר וגם מקור הלחץ הם חיצוניים ותלויים יותר בתגובות האחרים מאשר בסיפוק האישי. גם התמונות הקליניות של האנשים בתרבויות קולקטיביסטיות שונות ממה שידוע במערב. אציג מודל התערבות רגיש תרבות המבוסס על מידת האינדבידואציה, כוחות האני, ואדיקות המשפחה של המטופל.
אציג מודל ביו-פסיכו-סוציאלי לטיפול מטאפורי עם מטופלים מסורתיים (קולקטיביסטיים) ומודל תרבות-אנאליזה כשלב מקדים (או מספיק) לפני פסיכואנאליזה המעלה תכנים מודחקים למודע.
 
פרופסור מרואן דוירי   פסיכולוג קליני מומחה, מומחה ומדריך בפסיכולוגיה ריפואית, חינוכית, והתפתחותית. תוכנית Med בייעוץ חינוכי, המכללה האקדמית באורנים, אורנים-טבעון 
 

ההרצאות תתקיימנה בערב יום חמישי בין השעות 20:30-22:00


במרכז לישראל יפה בשד' רוקח בת"א

http://www.israel-yafa.org.il/Hebrew/JoinConference.aspx

מספר המקומות מוגבל.
 
נשמח להרשמתכם,
ניצה גילת ודר' רז אבן, מרכזי הרצאות ימי חמישי מטעם האגודה