הרצאתה של יונית שולמן

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
אנחנו שמחים להזכירכם כי ביום חמישי הקרוב, ה-29 במרץ, בשעה 20:30
תתקיים ההרצאה הבאה במסגרת סדרת הרצאות ערבי חמישי של האגודה
("כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי" 
פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה).
 
 
תהיה זו הרצאתה של יונית שולמן: "מקלט נפשי אוטיסטי: מסעות אל יבשת אבודה"

יונית כותבת:
העולם הפנימי והחוויה האישית של אנשים עם אוטיזם הם במידה רבה יבשת אבודה, "אפלה" (פרויד,1926) עבורנו- קשים ביותר להבנה, ל"ידיעה", ובוודאי לשינוי. תכופות אנו עומדים חסרי אונים כאשר מטופלינו "נמוגים" ונעלמים, איפה שהוא בתוך עצמם, הרחק מאיתנו, במקום אליו איננו יכולים להגיע. לאן הם נעלמים? האם ואיך ניתן לעזור להם?
במהלך טיפול ארוך טווח בכמה מטופלים עם אוטיזם, לאחר מאבק ממושך לקשר אל מול חוסר הבנה, חוסר משמעות וחוסר תקשורת, הם יכלו בהדרגה להתחיל לספר לי על "היבשת האבודה" שלהם. למדתי להכיר עולם פנימי סודי, חבוי, "ממלכה" פרטית מבוצרת, שגבולותיה מוגנים בקנאות נואשת; מקום שעבור מטופלי נחווה מופלא ורב יופי, אם כי מבחוץ הוא נחווה קפוא, לא משתנה ואף ממית. במהלך העבודה עם מטופלי, נזכרתי במושג "psychic retreat", "מקלט נפשי" שהועלה ע"י סטיינר (1993). בעוד שישנם הבדלים מהותיים בין המבנה שמתאר סטיינר לבין זה שחוויתי עם מטופלי, עדיין נעזרתי בו רבות בהבנה של העולם הפנימי שנגלה לפני, עליו התחלתי לחשוב בהמשך כעל סוג ספציפי של מקלט נפשי- "מקלט נפשי אוטיסטי".
בהרצאה יתואר "המקלט הנפשי האוטיסטי" ויועלו מחשבות לגבי המסע הטיפולי המאתגר והמורכב: ההכרה בקיומו של מקלט נפשי אוטיסטי; הלמידה וההתבוננות בו "מבפנים"; ואז החיפוש אחר גשר, דרך לעולם המשותף עם אנשים אחרים, תוך ניסיון לבנות משהו חדש, שיאפשר תנועה, התפתחות, צמיחה ושינוי.
 
יונית שולמן - פסיכולוגית קלינית, מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים, מרבה לטפל באנשים עם הפרעות תקשורת. קליניקה פרטית, אוניברסיטת בר אילן, העמותה לילדים בסיכון, ראש חטיבת הילדים והנוער של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, מנחת קבוצת למידה לטיפול בהפרעות ראשוניות במסגרת האגודה.
 
נשמח להרשמתכם,
ניצה גילת ודר' רז אבן, מרכזי הרצאות ימי חמישי מטעם האגודה
 
 

 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net