הרצאתו של שמואל גרזי

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
אנחנו שמחים להזכירכם כי ביום חמישי, ה-26 בינואר, תתקיים ההרצאה הבאה במסגרת סדרת הרצאות ערבי חמישי של האגודה ("כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי" פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה).
 
תהיה זו הרצאתו המעניינת והדיאלוגית של מר שמואל גרזי: " טרנספורמציה בדרכו של השלם החסר"
           
שמואל כותב: במהלך הטיפול מתרחשות טרנספורמציות רבות בחלקים מגוונים של אישיותו של המטופל.מימד אחד מיני רבים  שבו מתרחש שינוי הוא המפגש של המטופל עם המטפל,מפגש שיש בו קבלה של עצמיותו השלמה של כל אחד מהם.
במימד זה מתקיימת הנחת יסוד של קבלה חסרת התניה  של אישיותו של כל אחד מן המשתתפים באינטראקציה הזו, מבלי שתהיה באינטראקציה ציפייה לשינוי כלשהוא במרכיבי אישיותו של העצמי  של כל אחד מהם,אלא חשיפת  עצמיותו של המטופל תוך כדי מפגש עם עצמיותו של המטפל.
מפגש זה חושף אינטראקציות שעיצבו את דרכו של המטופל,כולל הזדהויות עם דמויות מוקדמות של נותני החיים, שלעיתים הפכו להיות מזוהים עם עצמיות של המטופל.
התהליך הטיפולי מאפשר הבחנה בין מרכיבי ההפנמה בתהליך ההזדהות,שחלקם הגנתיים וחלקם מפצים על פגיעות רגשיות מוקדמות.לאור מהלך המסע המשותף הזה אל מקומות שבהם המטופל היה לבדו, ועל כן לא היה יכול לחוות אותם, מתרקמת עתה קירבה שיש בה חוויה של מתן תוקף, משמעות והחייאה של הדרמה הכאובה, לנוכח עדות מתמשכת לסבלו של המטופל.
במהלך המסע המשותף הזה, מגיעים השניים אל נקודת החלטה ביחס לאפשרות לעבור מהקיום שנכפה על המטופל בהיותו חסר אונים ותלוי בנותני החיים, אל עבר חוויה של יוזמה, חיים, קשר, חיוניות רגשית ואינטימיות. הטרנספורמציה הזו יכולה להתרחש בעת שנפתחת האפשרות לעבד את הפחדים מפני המפגשים עם חוויות של חוסר, אשר יכולים להבשיל לכדי ביטויים רגשיים של הצרכים של הסובייקט.
גישה טיפולית זו תלווה בדוגמה קלינית , שתנסה להמחיש את ההתחברות של המטופל ושל המטפל  אל החוסר, המגבה את הצורך באחר, ואשר פותח פתח של תקווה לתנועתיות רווית חיוניות, בין הסובייקט לבין האחר.
 
מר שמואל גרזי הינו פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי עובד בקליניקה פרטית בטבעון, מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל.  מלמד ומדריך בבי"ס לפסיכותרפיה בחיפה. חבר באגודה של פסיכואנליטקאים אירופאים המטפלים וכותבים על טראומה.
 
 
נשמח לראותכם!
בברכה,
ניצה גילת ודר' רז אבן, מרכזי הרצאות ימי חמישי מטעם האגודה
 
 

 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net