הרצאתו של אריאל יזהר ועוד

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
אנחנו שמחים להזכירכם כי ביום חמישי, ה-29 בדצמבר, תתקיים ההרצאה הבאה במסגרת סדרת הרצאות ערבי חמישי של האגודה ("כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי"
פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה כאן). 

תהיה זו הרצאתו של אריאל יזהר: "התסביך של אדיפוס או קללתו של לאיוס?:  על  אפשרות לטרנספורמציה בזהות הגברית".

הרצאתו של אריאל תתרום הבנה מעניינת וחדשה, גם מבחינת הפרקטיקה, באשר לצד הנשי בזהות הגברית וההומוסקסואלית.
גם הרצאה זו צפויה להיות מרתקת ועמוסה. אי לכך אנחנו ממליצים בחום להקדים ולהרשם.
 
אריאל כותב: "בני אדם הם לא הפונקציה האוניברסלית היחידה, המניעה לבדה תהליך של טרנספורמציה אמיתית" (פוקו, 1991).
 
מהם יחסי הגומלין שבין החברתי ביותר והאישי ביותר במצבים מרשימים של שינוי טרנספורמטיבי בטיפול? המפגש הטיפולי כאירוע מבודד, משכיח במידה רבה את נוכחותו הקבועה של שיח חברתי חי ובעל מגבלות ברקמת יחסיהם החוץ טיפוליים של המטפל והמטופל כאחד. בהרצאה ארצה להאיר דווקא את תרומתו של שינוי בשיח החברתי כצורה נוספת של שלישי אנליטי היוצר הזדמנות לטרנספורמציות עמוקות הן בחיי הנפש של המטופל והן ביכולתו של המטפל לחשוב אחרת את חוויית המפגש הטיפולי. אבחן את השפעת השינוי החברתי הרב שחל בתפיסת ההומוסקסואליות בשנים האחרונות על אפשרות להבנה מחודשת של התסביך האדיפאלי הן של גברים הטרוסקסואלים והן של גברים הומוסקסואלים. במיוחד ארצה להתבונן באזור נפשי בזהות הגברית שנתפס בעבר לא כתכונה נשית, אלא כביטוי "נשי" ממש. באמצעות דוגמאות קליניות אציע התבוננות על השינוי שהתאפשר בטיפול דרך עיבודן של החרדות המתעוררות במגע באזור נפשי זה אצל מטופלים גברים, ללא תלות באוריינטציה המינית שלהם.
 
מר אריאל יזהר הוא פסיכולוג קליני, דוקטורנט בתכנית לפסיכואנליזה ופרשנות, אונ' בר אילן.
 
נשמח לראותכם!
בברכה,
ניצה גילת, מרכזת הרצאות ימי חמישי בועד האגודה.
דר' שי שלקס בשם הועד. 
 
  
בנוסף:
 
מרחבים – כתב עת אינטראקטיבי למחשבה פסיכואנליטית

הנכם מוזמנים לקרוא כעת את הגיליון השני שיצא לאור : 
כאן
 
האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ייסדה כתב - עת באוריינטציה פסיכואנליטית, שיפעל ברוח האגודה: פתיחות לזרמים השונים, יצירת רב - שיח ומעורבות חברתית.
בחרנו בשם "מרחבים" המשקף את שאיפתנו ליצירת מרחב פוטנציאלי אשר יאפשר במה יצירתית וייחודית לזרמים השונים בפסיכואנליזה, לפלגים השונים בחברה ובתרבות ולמה שמחבר ביניהם. בחירת השם מתייחסת להימצאותו של כתב-העת במרחב האינטרנטי הפוטנציאלי, אשר בחלקו נושק ל"קסם" ובחלקו נושק ל"מאוים". מבחינתנו - מדובר ב"עולם חדש ואמיץ".
על מנת ליצור דיון וחשיבה משותפת ואינטראקטיבית נשלחים חלק מהמאמרים לקריאה מוקדמת ע"י עמיתים לצורך קבלת תגובות, המתפרסמות יחד איתם בגיליון. הדבר נעשה כמובן בתיאום מלא עם כותבי המאמר, אשר יכולים בתורם להשיב לתגובות. המאמרים עצמם עוברים עריכה על ידי חברי המערכת, ולפי הצורך גם על ידי קוראים חיצוניים ואנו מקפידים להגיב במהירות ובענייניות לכותבים ולמגיבים המעניקים לנו מיצירתם. כתב-העת מופץ חינם לכל נמעני האגודה ופתוח כמובן לקריאה לכל המתעניינים.
אנו מזמינים אתכם הקוראים לשלוח למערכת התייחסויות נוספות, הארות, הערות ומחשבות. רשימות תגובה יפורסמו בגיליון העוקב. במקביל לכך ניתן להגיב למאמרים גם במסגרת קבוצת הדיון המקוונת של האגודה.
תקוותנו היא ליצור כתב עת פועם ונושם שיאפשר כתיבה ומחשבה משותפת ויהווה אכסניה ייחודית ומכובדת לעוסקים בכתיבה על פסיכואנליזה על כל נגזרותיה.
אתם מוזמנים לגלות אתנו מרחבים חדשים (כאן),
ד"ר רז אבן , עורך
צוות המערכת:
רחל אברמוביץ, נעמה בר שדה, רונית לזר, רועי סמנה, איל עציוני, ענת פרי, רוני פרישוף
 
 
אירוע השקה לספרה של חברתנו דר' רוית ראופמן
 
ב-16 בפברואר נקיים במרכז ארץ ישראל יפה אירוע השקה לספר חדש על חלומות וסיפורי עם (פולקלור). את הספר כתבה ד"ר רוית ראופמן, שהיא פסיכולוגית קלינית וד"ר לספרות באונ' חיפה.
(הספר עוסק בזיקות גומלין בין מעשיות-עממיות לבין סיפורי חלום של נשים)
הספר יצא לאור בפברואר בהוצאת רסלינג.
ניתן להתרשם מהכיוון:
 

כנס שנתי עם פרופ' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק
 
אנו שמחים לשוב ולהזכיר שהאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית תארח בכנס האביב המסורתי שלה (23-22 במרץ, 2012) את פרופ' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק.
פרופ' ג'ייקובס הוא אנליטיקאי בעל שם עולמי, המשמש אנליטיקאי מנחה במכון הפסיכואנליטי בניו יורק, ובמכון הפסיכואנליטי של אוניברסיטת ניו יורק.
שריינו את הימים. תכנית הכנס וטפסי הרשמה יישלחו בקרוב.
 
 
כנס בנושא "conflicts and reconciliation".
הפדרציה האירופאית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית (סקציות הטיפול הקבוצתי והטיפול הזוגי, משפחתי וחברתי) מודיעה על כנס שיערך באתונה בנושא "conflicts and reconciliation".  פרטים.
 

 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net