https://iapp-psy.org/

ניוזלטר מס' 606


האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית מזמינה אתכם:
סדרת ערבי חמישי 2019-2020 פסיכותרפיה רגישה-חברתית

בראי הגישה הפסיכואנליטית


סדרת מפגשים זו עוסקת באתגרים העומדים בפני מטפלים ומטפלות לאור התמורות החברתיות המשנות תדיר את פני העבודה הקלינית, ומאתגרות את הנחות היסוד החברתיות והטיפוליות.

הסדרה תהיה מורכבת מששה מפגשים הנערכים בקבוצות קטנות, אשר יכללו הרצאה של מטפל/ת המתמחה בתחום המדובר ודיון בין המשתתפים/ות.

בסדרה זו נעלה שאלות הנוגעות לאופן בו המטפל/ת חווה את השוני בינו לבין המטופל/ת וננסה להבין מהם הקשיים הספציפיים שעשויים לעמוד בפני אוכלוסיות טיפוליות מסוימות: כיצד הם עשויים לבוא לידי ביטוי ביחסי הכוחות בטיפול, מה הם עשויים לעורר במטפל/ת וכיצד הם משפיעים על היחסים הטיפוליים.

 כמו כן נשפוך אור על סוגיות המעסיקות אוכלוסיות מסוימות ונותרו במובנים רבים "שקופות", כגון : טבעונות, גבריות, פוליאמוריה ומעמדן של נשים מזרחיות בחברה הישראלית, על מנת להדגיש את הרגישות התרבותית ככלי טיפולי שעשוי להיטיב ולחלץ את הדיאדה הטיפולית ממצבים אפשריים של מבוי-סתום טיפולי. בנוסף, נאתגר את חשיבתנו לגבי הפתולוגי והנורמאלי, ונגבש עמדה טיפולית אתית שעשויה לסייע למטפל/ת להכיל הבדלים אלה בתוך החדר.

אנו מזמינים את כל מי שרואה נושאים אלה כרלוונטיים לעבודה הקלינית העכשווית, כמו גם את מי שרואה את הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית ככלי אפשרי לשינוי חברתי, להצטרף אלינו לסדרה השלמה או להרצאות בודדות לבחירתכן/ם.

מרכזי הסדרה: 
נוגה אריאל-גלור וד”ר רז אבן

תקצירי ההרצאות

21.11.2019

השפה על הספה: פוליטיקה ויחסי כוח בתוך חדר הטיפול בין מטפל ערבי למטופלים יהודים בישראל. מנחה – וסים בירומי

19.12.2019

זהות ונשיות מזרחיות: כשאקטיביזם פמינסטי מזרחי, טיפול התייחסותי ונושאים של זהות, נפגשים בחדר הטיפולים. מנחה – לאה סופר – חביף

23.1.2020

הנחות יסוד בטיפול רגיש מגדר בגברים. מנחה – תמיר אשמן

27.2.2020

מרבה אוהבים מרבה דאגה? על החופש לפגוש בטיפול תצורות מגוונות של אהבה ועל מה שהן מעוררת בתוכנו. מנחות- עינת נתן ומאיה פרידמן

26.3.2020

טראומת הטבעונים: מאפייני החוויה של טבעונים בחברה אוכלת בשר. מנחה – שירי רז

21.5.2020

מחשבות על יחסי כוח ונקודות עיוורון – סוגיות תרבותיות בטיפול. מנחות- גילי כ”ץ בן-שפר וטלי סמני


פרטים נוספים אודות יום העיון, המרצים וההרצאות ניתן לקרוא כאן או להוריד את הברושור

מועד ומיקום:
ההרצאות תתקיימנה בימי חמישי בין השעות 20:30-22:00 (התכנסות ורישום ב-20:00)
“בית השחמט” טאגור 26 רמת אביב


הזמנת כרטיסים להרצאות:

מחיר להרצאה בודדת:

מחיר רגיל  – 90 ש”ח, סטודנט/מתמחה /גימלאי – 80 ש”ח, חבר אגודה – 70 ש”ח 

מחיר מוזל למשלמים לכל 6 ההרצאות (כל הסדרה):

מחיר רגיל  – 440 ש”ח, סטודנט/מתמחה/גימלאי – 380 ש”ח,  חבר אגודה – 320 ש”ח

 לתשלום באשראי (לבעלי ויזה או מאסטרכארד בלבד.
בדף התשלום חובה לרשום בטקסט החופשי למטה - עבור מה התשלום) – 
לחץ כאן

פעילויות של אגודות ומכונים נוספים:

הכשרה בפסיכואנליזה – פתיחת ההרשמה למחזור אוקטובר 2020

שמחים לבשר על פתיחת ההרשמה למחזור הכשרה נוסף בפסיכואנליזה שיחל לימודיו באוקטובר 2020

תכנית ההכשרה הבסיסית של מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו נמשכת ארבע שנים, ומקנה ידע נרחב ומעמיק בגישות הפסיכואנליטיות הקלאסיות ובהתפתחויות שלהן עד היום. ההכשרה כוללת קורסים המשלבים באופן הדוק ידע והבנה בגישות השונות עם עבודה קלינית. סמינרים קליניים מלווים את עריכת האנליזות, וסמינר התהוות - כפסיכואנליטיקאי וכקבוצת הכשרה - מהווה מקור לתמיכה ושיתוף. במשך כל שנות ההכשרה הלומדים גם מלווים, באופן אישי וקבוצתי, על ידי טיוטורים

מעבר לכך, התכנית מציעה ללמוד עם אנליטיקאים מחו"ל; להשתתף באופן פעיל בחיי המכון, ואף להיבחר במהלך ההכשרה לוועדות המנהלות את חיי המכון; ללמוד עם עמיתים משנות הכשרה שונות; להכיר את עבודתם של חברי המכון הבינתחומיים; ולפעול במסגרת הוועדה החברתית במתן ייעוץ, הוראה והדרכה בקליניקות הציבוריות שמקיים המכון בבתי חולים ובהתנדבות במסגרות העוסקות בטיפול באוכלוסיות מוחלשות.

בתום ההכשרה יכולים העמיתים להמשיך ללמוד בסמינרים מגוונים לבחירתם.

פרטים מלאים באתר המכון: taicp.org.il

 


פותחים חלון לפסיכואנליזה – 2020-2019

סדרת הרצאות שמציעה טעימות תיאורתיות והצצה אל חדר הטיפולים הפסיכואנליטי

התוכנית מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון ושני במגמות הטיפוליות, למתמחים ולמטפלים. מטרת התוכנית היא ליצור מפגש עם עקרונות היסוד של הטיפול הדינאמי והמחשבה הפסיכואנליטית.

ההרצאות עוסקות בתשתית של החשיבה הפסיכואנליטית, ומשלבות נושאים תיאורטיים עם חוויות ודוגמאות מחדר הטיפול. לאחר כל הרצאה מתקיים דיון פתוח עם המשתתפים על נושא ההרצאה בפרט, ועל פסיכואנליזה בכלל.

ההרצאות ניתנות על-ידי פסיכואנליטיקאים בכירים מהחברה הפסיכואנליטית בישראל.
התכנית מתקיימת בירושלים, בתל אביב ובחיפה

פרטים נוספים באתר החברה הפסיכואנליטית

 
יום עיון חוויתי של איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות ב-29.11: ההצגה " העבד"

איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי  ולחקר הסובייקטיביות שמח להזמינכם ליום עיון חוויתי:
שנאה תעורר מדנים ועל כל פשעים תכסה אהבה (משלי, י, י"ב)
אשר במרכזו ההצגה "העבד" על פי ספרו של יצחק בשביס זינגר
תיאטרון "גשר" עבוד ובימוי אבגני אריה

אנו מזמינים אתכם למפגש קרוב-חוויה עם עולם התרבות, האמנות וההגות היהודית והישראלית. והפעם נצפה יחד בהצגה "העבד" ובהשראתה נקיים שיח עם ד"ר מיכה גודמן – הוגה דעות בתחום המחשבה היהודית והישראלית, ועם קולה הייחודי של פסיכולוגיית העצמי.

לפרטים באתר האיגוד

"Meeting of minds" – להיפגש מחדש עם כתביו של לואיס ארון | סדרה חדשה של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית

 
דיונים בסלון ההתייחסותי – "לכודים ברשת": סוגיות טיפוליות בעידן הדיגיטלי | סדרת דיונים של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית

 


בברכה, 

 

חברי ועד האגודה:

ד”ר רז אבן (יו”ר האגודה), יוסי צוק (יו”ר חטיבת ילדים), מונה זופניק (צוות חטיבת ילדים), טלי רסנר (יו”ר ועדת קבלה), עליזה רוזן (גזברית, יו”ר החטיבה לטיפול זוגי), ד”ר גלית בן אמיתי (צוות חטיבת ילדים), רחל לוי (צוות הרצאות ימי חמישי), נוגה אריאל-גלור (ועדת קבלה, צוות הרצאות חמישי), אורית ברקת (מזכירת האגודה).

 

ליצירת קשר עם המזכירות