הרצאתה של ענת פרי

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
אנחנו שמחים להזכירכם כי ביום חמישי הקרוב, ה-24 בנובמבר, תתקיים ההרצאה השניה במסגרת סדרת הרצאות ערבי חמישי של האגודה ("כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי" פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה) ההרצאה הקודמת היתה מליאה עד אפס מקום, וגם זו הקרובה, צפויה להיות מרתקת ועמוסה. אי לכך אנחנו ממליצים בחום להקדים ולהרשם.
 
תהיה זו הרצאתה של הגב'  ענת פרי: " על חלימה חמלה והחלמה – מרחב החלימה כמצע לטרנספורמציה"
 
ענת כותבת: אוגדן, בהשראתם של ביון וויניקוט כותב בספרו -    This Art of Psychoanalysis , כי מטופל פונה לטיפול, בגלל חלומות שנקטעו, המפרים את שנתו, או חלומות שלא נחלמו כלל. חלומות שלא ניתן לחלום אותם הם אזורים מתים, מודרים או מנותקים בנפש, שלא ניתן לעשות עבודה נפשית לגביהם. אם מטופל אינו יכול לחלום את התנסותו הרגשית, לא יוכל לעבור טרנספורמציה, לצמוח או להפוך להיות מישהו שונה ממי שהוא. החלימה היא עבודתה של הנפש, הכרחית לבריאותה, ומשקפת אותה. היא תהליך האיחוי, בו הנפש מאחה את קרעיה לרקמה אחדותית, נושמת. באמצעותו היא מטעינה מחדש את הפוטנציאל האינסופי המצוי בכל אחד מאיתנו, ומאפשרת התנעת תהליכי החלמה, בריאה ויצירה.
חלימה מתאפשרת במרחב נפשי מוגן, באחדותיות החולמת של מטפל/מטופל. הסיטואציה הטיפולית מכוננת את התנאים בהם המטופל יוכל לחלום טוב יותר את חלומותיו הקטועים ואלו שלא נחלמו;   משיבה לו את יכולת החלימה.  ההרצאה תעסוק בתנאים המעכבים והמאפשרים חלימה זו, תוך הצגת דוגמאות טיפוליות.
 
הגב' ענת פרי היא פסיכולוגית קלינית, מדריכה, חברה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, ובאיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי וחקר הסובייקטיביות. מורה בתכנית פסיכולוגיית העצמי והמעשה הטיפולי,  בי"ס לפסיכותרפיה, אוניברסיטת תל אביב.  
 
 
נשמח לראותכם!
בברכה,
דר' שי שלקס בשם ועד האגודה 
 
 
 

 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net