https://iapp-psy.org/

ניוזלטר מס' 555

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

מביעה סולידריות ותומכת במאבק איגוד העובדים הסוציאליים
למען קידום השירותים החברתיים בישראל

 
עובדות ועובדים יקרים,
המאבק שלנו ממשיך בכל הכוח!
 
היום (13.12.18) שביתה. ובברכת סולידריות ואמונה בכוחנו לעשות שינוי במעמד העובדים הסוציאלים. הגיע הזמן כבר מזמן. במדינה מתוקנת לא היינו אמורים לחזר אחרי הפתחים, לא להתחנן ולא לקבל טובות. כי זה בבסיס ובתשתית של מה שאמורה להיות חברה מתוקנת. אבל אנחנו לא מדינה מתוקנת בעניין הזה (ולא רק בזה, אבל זה כבר נושא אחר). ואני אומר את זה בקול ברור וצלול. וגם אם לא נשיג את מה שמגיע לנו בזכות ולא בחסד, לפחות נדע שניסינו ותרמנו למאבק אנושי וצודק. ואני גאה להיות עובד סוציאלי ביום הזה ולהשמיע את קולי. במקצוע שחוטף מכל עבר, חבוט, לא נחשק ולא סקסי, שנתפס פעמים רבות כרופס, אפרורי ומיובש. אז לא. ומעבר להיותנו פסיכותרפיסטים בבריאות הנפש, שמטפלים במגוון גישות, הרי שאם הולכים לשורש הדברים, יש לזכור שהאדם לעולם לא מבודד מסביבתו. ושהעולם התוך- נפשי תמיד בא בקונטקסט ומושפע מהקשרים חברתיים, תרבותיים, פוליטיים, ועוד. 
וזה ייחודנו. לתפוס את האדם כשלם ולהיאבק למען רווחתו הנפשית, הפיזית, החברתית, ללא הבדל של דת, גזע ומגדר. 
ואני יודע כמה אתן מושקעות, עמוסות ולעיתים מוצפות בתוך חיי היומיום השוטפים ובתוך התנאים הקיימים. ואני רואה כחלק העיקרי של תפקידי  (ובודאי לא היחידי) ל ר א ו ת אתכן כבני אדם שלמים ולעשות את המקסימום כדי להיטיב איתכן במובן האנושי והמקצועי. עבורי, האחד לא יכול ללכת מבלי האחר. (נכתב על ידי עובד סוציאלי. השם המלא שמור במערכת)
 
מדברי מטה המאבק 

אנחנו ממשיכות וממשיכים לדרוש ממשרד האוצר, להיכנס איתנו למשא ומתן כולל, על כלל הדרישות שלנו - בנושא המוגנות, העומס ותנאי העבודה והשכר. אנו מצפות מהממשלה להתערב במשבר המתמשך בשירותים החברתיים.
עד שלא נשיג את היעד הזה, לא נפסיק את פעולות המחאה!

שימו לב – מנסים לשבור אותנו בספינים כאלה ואחרים, בכל מיני הודעות שיוצאות לתקשורת ונשלחות לעובדים. אבל המסר שלנו ברור – אנחנו לא נוכל להמשיך לעשות את העבודה המקצועית שלנו כשאנחנו תחת איום מתמשך של אלימות כלפינו, כשהעומס עלינו גדול מדי וכשהשכר שלנו מביש ולא מתגמל.

 
במקביל לפעולות המחאה אנחנו מגייסים/ות תמיכה ציבורית רחבה, והולכת וגדלה. פורסמה עצומה שאנו מבקשים להחתים את הציבור הרחב ולהגיש לשר האוצר ולשר הרווחה. אנא הפיצו אותה בקרב חבריכם ומשפחותיכן ועודדו אותם לחתום: https://my.zazim.org.il/petitions/kkhlvn-tstkl-lnv-b-ynyym  

אני מזכירה לכולנו שיצאנו למאבק ארוך על דמותם של השירותים החברתיים בישראל, על השכר ותנאי העבודה שלנו. המאבק יהיה ארוך וממושך, ולא פעם כואב. אך אף אחד אחר לא ישיג עבורנו הישגים. ההצלחה במאבק היא בידינו ואני קוראת לכל עובד סוציאלי ועובדת סוציאלית לפעול כשגריר/ה של המאבק, לפעול בסולידריות ולקחת חלק פעיל.

כי כוחנו באחדותנו!
ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
 

  בברכה
חברי האגודה

 
ד"ר רז אבן (חבר ועד ויו"ר האגודה) ,
  יוסי צוק (חבר ועד ויו"ר חטיבת הילדים),  קרן שפירא (חברת ועד וצוות החטיבה לטיפול זוגי), טלי רסנר (חברת ועד ויו"ר ועדת קבלה), מונה זופניק (חברת ועדת קשרי חברים, צוות חטיבת הילדים) ,  עליזה רוזן (חברת ועד, יו"ר החטיבה לטיפול זוגי, גזברית)ישראלה צורף  (חברת ועד, ועדת קבלה, צוות חטיבת הילדים),  רחל לוי (חברת ועד וצוות הרצאות ימי ה'),  יואל בלום (חבר ועד ונציג האגודה ב - EFPP), נוגה אריאל-גלור (חברת ועד וועדת קבלה),  ניצה גילת ( סניף ירושלים),  אבי שרוף (צוות חטיבת הילדים), ד"ר גלית בן-אמיתי (צוות חטיבת הילדים), ד"ר רוני אלפנדרי  (מנהל האתר ורשימת התפוצה ונציג האגודה ב - WCP ו - EFPP), אורית ברקת (מזכירת האגודה) .

קישור ל מזכירות
.