https://iapp-psy.org/

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

אירועי סוף שנת תשע"ח של האגודה!
*********************************************מודוסים של שפת הזדהות ושפת אבל בשירתה של חדווה הרכבי – במפגש עם האנליטיקאית דנה אמיר

ביום חמישי 28.6.2018 בין השעות 20.00-22.00 

להרשמה מהירה לחץ כאן

יתקיים בבית השחמט, טאגור 26 רמת אביב  

לפרטים אודות סדרת ערבי חמישי המלאה לחץ כאן

מחיר לחברי אגודה – 90 ש”ח. סטודנטגמלאימתמחה – 100 ש”ח.  שאינו חבר – 120 ש”ח

השירה של חדוה הרכבי היא שירה שפוגשת את הזר בכל זרותו גם כשהוא טמון במעטפת מוכרת. השימוש הזר שלה בשפה הוא כזה שחורג מן השימוש הלא רגיל, המאפיין שירה בכלל. זהו שימוש מטפורי לכאורה – שלמעשה מחולל באמצעות המילים סצנה קונקרטית שבתוכה הן מגובבות כעצמים, נדחקות אלה אל אלה כיצורים חיים, מככבות במערכה תיאטרלית שהמעמד שלהן בה איננו סמלי למרות שהוא מחולל תהליך סמלי לעילא ולעילא בקורא. לא מדובר רק בתיאור של חומרים מסדר השיגעון. מדובר בהפעלה של ההשתגעות בשפה עצמה. התחביר הקטסטרופלי המאפיין את השירה הזאת מכונן מודוס מיוחד של עדו?ת שאיננו מעדן או ממתן את חווית האסון ואיננו קורא לה בשם, אלא שוסע בה שסע ומדמם דרכו. השסע הזה מתרחש באמצעות המתקפה על כל חוקי הלוגיקה הרווחת. בתוך הלוגיקה החדשה הזו פנים הוא חוץ, זמן הוא מרחק, והדבר הקרוב ביותר ל”אני” הוא “מישהי אחרת” ה”מתמצאת בי”. השפה איננה מכילה אלא את הדברים כשלעצמם. מילים, בתוכה, אינן פעולה של ייצוג. הן צעקה, הן צואה, הן קיא. גם אם אצל הנמען הן יוצרות תהליך מפותח, תהליך המחלץ משמעות – עבורה הן פעימות הלב עצמן, חרחור הנשימה או החנק, מגע הלשון בחיך. המפגש המשותף שלנו ישלב דברים שייאמרו על השירה של חדוה הרכבי מתוך עמדת התבוננות – יחד עם ההפעלה החיה של הדברים האלה בתוך הקראת השירים עצמם.

חדוה הרכבי  משוררת וציירת. ילידת קיבוץ דגניה ב’. בוגרת בית הספר לאמנויות בצלאל. הציגה מיצירותיה בארץ ובחו”ל. את שיריה הראשונים, שהתפרסמו בעיתון ‘על המשמר’, שלחה לפירסום המשוררת לאה גולדברג, שגם בחרה והכינה להוצאה לאור את ספר שיריה הראשון. זכתה בפרסים ספרותיים רבים, כולל פרס ניומן, פרס עמיחי,  פרס ביאליק, פרס ראש הממשלה ליוצרים עבריים (פעמיים), פרס רמת-גן, פרס ואלנרוד, פרס מפעל חיים ע”ש דליה רביקוביץ ופרס אקו”ם למפעל חיים בתחום הספרות. שיריה תורגמו והופיעו באנתולוגיות בשפות שונות ובמופעי תיאטרון ומחול. בשנים 1994 ? 1998 אצרה סדרת תערוכות מיצירותיהם של יוצרים פגועי-נפש, אוטיסטים ופגועי תסמונת דאון. מביניהן, התערוכה “האמן החבוי” זכתה לייצג את ישראל במסגרת “שנת בריאות הנפש” הבינלאומית בז’נבה, והוצגה שם בפלה-דה-נסיון. חדוה היא אם לבן – אלישע הרכבי – שנהרג בתאונת ירי בשנת 2003. מתגוררת בירושלים. הוציאה עד כה 7 ספרי שירה, שהאחרון שבהם – “מיגו” ראה אור השנה בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

ד”ר דנה אמיר – פסיכולוגית-קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל, חברת סגל וראש מסלול הדוקטורט הבין-תחומי בפסיכואנליזה באוניברסיטת חיפה, משוררת וחוקרת ספרות. הוציאה לאור שישה ספרי שירה ושלושה ספרי עיון:

על הליריות של הנפש (מאגנס, 2008), תהום שפה (מאגנס, 2013), ולהעיד על העדים (מאגנס, 2018). כלת פרס אדלר לשירה (1992), פרס בהט לספרי עיון (2006), הפרס הבינלאומי ע”ש טסטין (2011), פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים (2012), פרס סצ’רדוטי מטעם ההתאחדות הפסיכואנליטית הבינלאומית (2013), פרס אקו”ם לשירה ע”ש נתן אלתרמן (2013), פרס הפורום הבינלאומי לחינוך פסיכואנליטי (2017) ופרס היימן מטעם ההתאחדות הפסיכואנליטית הבינלאומית (2017).

למידע נוסף על הערב הזה, לחצו כאן

הכנסו לכאן כדי לקרוא את הבלוג  של רחל לוי, חברת ועד האגודה, אודות ערבי חמישי שהתקיימו עד כה.

   

 

***************************************************
מכון "מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה" והמגמה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית

בביה"ס למדעי ההתנהגות, במכללה האקדמית תל אביב יפו

שמחים להזמין לסמינר עם Dr. Jonathan Shedler

בהשתתפות: ד"ר עידן אדרקה, ד"ר ענר גוברין, ד"ר דפנה דולברג, ד"ר שרון זיו ביימן ופרופ' אוריה תשבי

על

היעילות של הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית:

מה הופך אותה ליעילה ואיך הרכיבים שלה יכולים להגביר יעילות של גישות אחרות

The Efficacy of Psychoanalytic Psychotherapy

What makes it effective and how its ingredients contribute to other therapies

הסמינר יתקיים ביום שישי, 22.6.18, בין השעות 8:30-13:30

באודיטוריום בניין כלכלה (בניין 3), המכללה האקדמית תל אביב יפו, חבר הלאומים 10 תל אביב

הסמינר יתקיים בשפה האנגלית 

עלות: 190 ¤ לאנשי מקצוע,  130 ¤ למתמחים, סטודנטים ובוגרי האקדמית,

50 ¤ לסטודנטים באקדמית

לרישום ותשלום יש לבחור בלינק המתאים:

אנשי מקצוע

מתמחים, סטודנטים ובוגרי האקדמית

סטודנטים באקדמית

ניתן גם לפנות במייל ל  mifrasim@mta.ac.il או בטלפון: 052-7341212

תכנית היום:

08:30 – התכנסות

09:00 – ברכות – פרופ' גילי גולדצויג - דיקן ביה"ס למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית ת"א יפו       

09:15 – חלק ראשון 

מנחה: ד"ר דפנה דולברג – ראשת המגמה לפסיכולוגיה קלינית, המכללה האקדמית ת"א יפו

הרצאה פותחת – ד"ר שדלר - היעילות של הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית: מה הופך אותה ליעילה ואיך הרכיבים שלה יכולים להגביר יעילות של גישות אחרות - הפסיכותרפיה הפסיכודינמית הינה מבוססת ראיות. בהתבסס על המאמר שלו מ-2010 שזכה לתהודה בינלאומית עצומה – The Efficacy of Psychodynamic Psychotherapy   יתאר ד"ר שדלר באופן בהיר ומקיף את שבעת רכיבי הליבה של הפסיכותרפיה הפסיכודינמית בת זמננו. הוא יסקור באופן מקיף את הראיות המדעיות לתועלות של הפסיכותרפיה הפסיכודינמית תוך השוואתן לאלו של גישות טיפוליות אחרות, כגון ה-CBT וטיפול תרופתי בדיכאון. ד"ר שדלר יתאר גם כיצד הרכיבים הפעילים של כל הפסיכותרפיות היעילות נתרמות מעקרונות פסיכודינמיים כמו העצמת ידע על העצמי, זיהוי תבניות בינאישיות בעייתיות והתמודדות עם בעיות אלו דרך התייחסות ל"כאן ועכשיו" של הקשר הטיפולי. (שימו לב כי הקלקה על שם המאמר מובילה אליו).

10:15 – הפסקת קפה

10:30 – דיונים:

ד"ר ענר גוברין – ראש מסלול דוקטורט "פסיכואנליזה ופרשנות" בתוכנית לפרשנות ותרבות, אוניברסיטת בר-

                            אילן – הקהילה הפסיכואנליטית מחקרית  והשפעה על העולם הפסיכואנליטי

ד"ר עידן אדרקה – מרצה בכיר בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה –מחקר קליני עדכני על טיפול דינמי, CBT וגמישות כערך טיפולי

ד"ר שרון זיו-ביימן –  מנהלת מכון "מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה" המכללה האקדמית ת"א יפו – מדוע לא אינטגרציה?

11:00 – תגובתו של ד"ר שדלר ודיון עם הקהל

11:30 – ארוחת צהרים קלה

12:00 – חלק שני – מנחה: פרופ' אוריה תשבי – ראשת המגמה לפסיכולוגיה קלינית ומנהלת מרכז פרויד באוניברסיטה העברית

הדרכה חיה עם ד"ר שדלר – החלק השני של היום יתמקד בעבודה הקלינית בהתבסס על המושגים שיוצגו בהרצאה. ד"ר שדלר יקיים הדרכה חיה על הבמה. הצגת המקרה וההדרכה החיה יאפשרו להדגים את פעולתם של רכיבי הליבה של הפסיכותרפיה הפסיכודינמית וההתערבויות הטיפוליות המרכזיות הנגזרות מהם, תוך דגש על פורמולציה פסיכודינמית של המקרה כמפת דרכים להצלחת הטיפול הפסיכודינמי. ההדרכה החיה תכלול תיאור קצר של המקרה והדרכה על הבמה בשילוב משחק תפקידים. היא תתבסס על אבחון המקרה באמצעות ה-  Shedler-Westen Assessment Procedure (SWAP). הכלי פותח במשך למעלה מ- 20 שנה ומתוקף באמצעות למעלה מ- 100 מאמרים. הוא נשען על ידע קליני תוך שימוש בידע מחקרי וכלים פסיכומטריים לייצר אבחון של הדינמיקה האישיותית של המטפל על סמך 200 פריטים אליהם מתייחס המטפל. ניתן ללמוד על הכלי בהרחבה באתר www.SWAPassessment.org.

13:00 – תגובות המתדיינים ודיון עם הקהל     

13:30 – סיום

 


*********************************************************************************************************************************

הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית

 

 

 

הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ולפסיכותרפיה

התייחסותית שמח להזמינכם לערב בנושא:

 

תשוקה דיגיטלית והתחזות ברשת

Digital Desire and the Online Imposter: 'Catfishing'

 


 


 


הרצאה, התדיינות ודיון עם הקהל

  Danielle Knafo, Ph.D. עם: ד"ר דניאל קנפו 

בהתדיינות גב' אורנה שור

ובהנחיית מר יואב אנטמן

יום רביעי, 4.7.2018

בביתה של ד"ר שרון זיו ביימן

חלוקי נחל 12 הוד השרון

תכנית הערב:

19:45-20:10 התכנסות וכיבוד

20:10-21:00 הרצאה - ד"ר דניאל קנפו (ההרצאה תינתן באנגלית)

21:00-21:20 דיון – גב' אורנה שור  (הדיון יתקיים בעברית)

21:20-22:15 דיון בהשתתפות הקהל, בהנחיית מר יואב אנטמן

 

שימו לב! הכניסה בהרשמה מוקדמת בלבד באמצעות הלינקים:

לחצו כאן  להרשמה לחברי יאר"פ, סטודנטים-ות' מתמחים-ות וגמלאים-ות - 80 ש"ח

לחצו כאן להרשמה לאורחים/ות  -  100 ש"ח

Digital Desire and the Online Imposter: 'Catfishing'

Freud considered the unconscious a site of repressed wishes and hidden desires whose influence extends to the farthest reach of conscious life. Today, the unconscious is finding new expression on the Internet, which allows users anonymity and easy access. Users can shed their “real world” skins and replace them with digital ones, creating virtual personas to indulge in their secret passions. The Internet allows for the appearance of nearly anything that takes place in the human mind. Thus it is a space for fantasy, though with physical and sometimes dangerous consequences. 

This paper will address the forbidden expressions of human desire via technology. A case of catfishing, whereby a person creates a fictional profile to lure someone into a relationship, is offered to raise questions about the nature of the human self and the role it plays in deception.

אודות המשתתפים:

Dr. Danielle Knafo:                                                                                                               

Danielle Knafo, Ph.D., is a professor in the clinical psychology doctoral program at Long Island University, NY.                                                                                                       

She is also faculty and supervisor at NYU Postdoctoral Program in Psychotherapy and Psychoanalysis.

She has written and lectured on numerous subjects, including psychoanalysis, art and the creative process, gender, sexuality, and perversion, trauma and psychosis, and technology. Her three most recent books are Dancing with the Unconscious: The Art of Psychoanalysis and the Psychoanalysis of Art; The Age of Perversion: Desire and Technology in Psychoanalysis and Culture; and Sex, Drugs, and Creativity: Searching for Magic in a Disenchanted World. Dr. Knafo maintains a private practice in Manhattan and Great Neck, NY.

אורנה שור:

פסיכולוגית קלינית ומדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה. עוסקת בטיפול פרטני, זוגי, וטיפול בצמדים בגישה דינמית התייחסותית וביישומים קליניים של הגישה ההתייחסותית לקליניקת הטיפול הזוגי. מדריכה בחוג לפסיכותרפיה בתל אביב, במרכז ויניקוט, בתכנית הגל החדש בפסיכותרפיה במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשירות הפסיכולוגי החינוכי ובתחנות לטיפול זוגי.

מלמדת במסלול לטיפול זוגי בלימודי פסיכותרפיה "יישומים קליניים", קורסים על מיניות בטיפול ובטיפול זוגי, מרצה ומעבירה סדנאות בתחום מנחה מוסמכת בהתמקדות ) מטעם המכון בניו יורק. משלבת היבטים וחיבורים של רוח ונפש. חברה בוועד הפורום ההתייחסותי הישראלי. מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית בהרצליה.

יואב אנטמן:

פסיכולוג קליני ומדריך מוסמך בפסיכותרפיה. מלמד את הגישה ההתייחסותית בתכנית לפסיכותרפיה בבי"ח ברזילי ובביה"ס ללימודי המשך במכללת דויד-ילין.  מלמד ומדריך בתכנית נעל"ה ובמנהל הסטודנטים העולים. עמית מתמחה במכון הישראלי לפסיכואנליזה בת זמננו . חבר וועד הפורום ההתייחסותי הישראלי. עובד בקליניקה פרטית בירושלים.  

*****************************************************
         
 

בברכה
חברי ועד האגודה

 
ד"ר רז אבן (יו"ר האגודה) ,
 ליאן זמיר (מזכ"ל),  יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) ,  מונה זופניק ( קשרי חברים, צוות חטיבת הילדים) , טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזן (יו"ר החטיבה לטיפול זוגי, גזברית) , ד"ר גלית בן-אמיתי (צוות הרצאות ימי ה', צוות חטיבת הילדים) , ישראלה צורף  (ועדת קבלה, צוות חטיבת הילדים), קרן שפירא (צוות החטיבה לטיפול זוגי),  רחל לוי (צוות הרצאות ימי ה'),  ניצה גילת ( סניף ירושלים)

קישור ל מזכירות
.