מהרו להרשם

https://iapp-psy.org/

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

הרשמו עוד היום - נותרו מספר מקומות בודדים

החטיבה הזוגית גאה להזמינכם להרצאה הקרובה של דר’ מיטשל בקר – מה מאפשר לזוג להכיל יחד כאב, אובדן ואין ?

ההרצאה תתקיים ביום חמישי 15.3.2018 בבית השחמט, רחוב טאגור 26, תל אביב בין השעות 20:30 – 22:00. התכנסות בשעה 20:00.

מחיר לחברי אגודה – 70 ש”ח. מחיר לגמלאיסטודנטמתמחה – 80 ¤ מחיר רגיל – 100 ש”ח

להרשמה מהירה לחץ כאן.  להצטרפות לאגודה לחץ כאן.

תקציר ההרצאה

ניתן לטעון שאין לשני אנשים אפשרות להכיל ביחד ובמשותף כאב של אובדן ואכזבה. ביסוד הטענה הזאת ישנה הנחה שהחוויה של רגש, במיוחד הרגש השלילי, אינה חוויה שניתן להתחלק בה. ידוע לנו היטב איך אובדן ואכזבה יכולים להתקיף את הביחד עד כדי פירוקו של הזוג. ברצוני להתחיל לדון במנגנון שבו האחד מנסה לקחת על עצמו את העול הרגשי של השני עבורו. וכמו כן, שאחד מוסר לשני את העול הרגשי. אנו מכירים את המנגנון הזה בתור מהלך של פסיכופתולוגיה. אך זאת גם פעולה של אהבה והתמסרות. האם חרדה או פחד או דיכאון יכולים להימסר? ואם כן, אז אולי גם זוג יכול להירתם להכלה משותפת. מה כל כך מקשה על זוג כדי להכיל רגשות קשים?מה התמות הזוגיים החוסמים האפשרות להכלה זוגית? ומה מאפשר לזוג להכיל ביחד כאב אובדן ואין?

אשתמש בנרטיבים מיוחדים של דוד גרוסמן מתוך 3 ספריו, ‘האישה הבורחת מבשורה’, ‘נופל מחוץ לזמן’, ו’סוס אחד נכנס לבר’, כדי להדגים המאבק האדיר ששניים עוברים מול כאב אובדן ואין.

דר’ מיטשל בקר – פסיכולוג קליני, כתב מאמרים על פסיכואנליזה התייחסותית עם דגש על שימור הדיאלקטיקה בין מודלים מונאדיים (תוך נפשיים) למודלים אינטר-סובייקטיביים בהתייחס לנושאים של משחק, הזדהות השלכתית, נרקיסיזם, הכנסת אורחים, לידת הפירוש והיעלמות. ד”ר בקר מלמד קורסים על עבודתו של ביון בתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן.

לתכנית המלאה של החטיבה הזוגית הכנסו לכאן               להרשמה מהירה הכנסו לכאן

מחיר לחברי אגודה – 70 ש”ח.. מחיר לגמלאיסטודנטמתמחה – 80 ¤  מחיר רגיל  – 100 ש”ח

עשו לנו לייק בפייסבוק                   

נשמח לראות אתכם לוקחים חלק פעיל בפעילויות השנה ומזמינות לבקשות, הערות, רעיונות וכו’.

 עליזה רוזן יו”ר החטיבה הזוגית וחברות החטיבה: בוני עמרמי, דר’ זיוה לויטה, דר’ לאה וולקוב, ניצה עציון וקרן שפירא.

 

בברכה
חברי ועד האגודה

 
ד"ר רז אבן (יו"ר האגודה) ,
 ליאן זמיר (מזכ"ל),  יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) ,  מונה זופניק ( קשרי חברים, צוות חטיבת הילדים) , טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזן (יו"ר החטיבה לטיפול זוגי, גזברית) , ד"ר גלית בן-אמיתי (צוות הרצאות ימי ה', צוות חטיבת הילדים) , ישראלה צורף  (ועדת קבלה, צוות חטיבת הילדים), קרן שפירא (צוות החטיבה לטיפול זוגי),  רחל לוי (צוות הרצאות ימי ה'),  ניצה גילת ( סניף ירושלים)

קישור ל מזכירות
.