סובייקטיביות, אובייקטיביות ומרחב משולש

https://iapp-psy.org/

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

 

קבוצת הקריאה הבאה של החטיבה הזוגית תתקיים ב 11.1.2018 יום חמישי בשעה 20.30 -22.00

מנחה הערב: מוטי שובל, פסיכולוג קליני, מדריך בפסיכותרפיה, בטיפול זוגי ומשפחתי. חבר במכון תל אביב לפסיכואנליזה ובוגר  מסלול ההכשרה הפסיכואנליטית. קליניקה בקרית אונו.

בערב זה נקרא את פרק 4: ”סובייקטיביות אובייקטיביות ומרחב משולש“ בספרו של בריטון ”אמונה ודמיון“ (עמ‘ 67-87). פרק זה הינו פיתוח של מאמר קודם:  ”The Missing Link”“החוליה החסרה” (1987). בריטון מגדיר את שלושת המושגים ומביא דוגמאות מתוך הקליניקה, הוא טוען שיש מטופלים שהפצעת המצב האדיפלי גורמת להם להרגיש לא רק כאב אלא גם אימה (אימה ללא שם, ביון). הוא מציע שהסיבה לכך היא בשל כשל קדום בהכלה בדיאדה. הכשל הזה יוצר מחסום בהתפתחות, מה שהוא קורא לו, העדר העמדה השלישית.

מה קורה למטפלים הלוקים בהעדר זה, איזו העברה מתרחשת? מה האפשרויות לטיפול? שיאו של המאמר באפיון קליני של שני מצבים : אובייקטיביות יתר – בעלי עור עבה, וסובייקטיביות יתר – בעלי עור דק. לאחר שהוא מתאר את הפנומנולוגיה שלהם, הוא מציין את סוגי העברות והעברות הנגד המתגלים בטיפול מול אפיונים אלה. המאמר בהיר והקריאה בו מרתקת. בפגישה ננסה ראשית להבין ואחר כך נשוחח על התרומה האפשרית של המושגים לעבודה שלנו ובנושאים נוספים כפי שהתפתחו בפגישה.

ההרצאות וקב’ הקריאה יתקיימו ב-“בית השחמט”, טאגור 26 רמת אביב

עלויות: מחיר רגיל -50 ¤, חבר אגודה – 25 ¤. לתשלום מהיר לחץ כאן

לפרטים נוספים על המשך התוכנית השנתית, לחצו  כאן

נשמח לראותכם בפעילויות שלנו

ליצירת קשר לחץ כאן
עליזה רוזן, יו'ר החטיבה הזוגית באגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית וצוות החטיבה: 
ד"ר זיוה לויטה, ד"ר לאה וולקוב, אלינור גוריון בשן, בוני עמרמי, ניצה עציון, קרן שפירא

חברי הועד: ד"ר רז אבן (יו"ר האגודה) ,  יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) ,  ד"ר רוני אלפנדרי (מזכ"ל, עורך האתר),  מונה זופניק ( קשרי חברים, צוות חטיבת הילדים) , טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזן (יו"ר החטיבה לטיפול זוגי, גזברית) , ד"ר גלית בן-אמיתי (צוות הרצאות ימי ה', צוות חטיבת הילדים), ליאן זמיר , ישראלה צורף  (ועדת קבלה, צוות חטיבת הילדים), קרן שפירא (צוות החטיבה לטיפול זוגי),  רחל לוי (צוות הרצאות ימי ה') , 
 ניצה גילת ( סניף ירושלים)