אבני יסוד בעבודה סוציאלית פסיכודינמית

https://iapp-psy.org/

האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

 חברים וחברות יקרים, 
אתם מוזמנים לערב השקה של הספר "למצוא מקום לנפש - אבני יסוד בעבודה סוציאלית פסיכודינמית" שנערך על ידי ד"ר רוני אלפנדרי.

הערב יערך ביום שלישי 16.1.2018 בשעה 17.30 באולם פלדמן באוניברסיטת בר אילן. ניתן לרכוש את הספר בחנויות, בהוצאת כרמל בטלפון 02-6540578. הספר יימכר בהנחה בערב ההשקה עצמו. להרשמה לחץ כאן

בין מחברי הפרקים בספר שחלקם ישאו דברים בערב ההשקה: פרופ' משה הלוי ספירו, פרופ' נחמי באום, פרופ' רחלי דקל, ד"ר שירלי בן שלמה, ד"ר הילית אראל-ברודסקי ויעל גראור-פרנס , ד"ר דניאלה שבאר-שפירא, רני לוי, רות פלס, ד"ר מרים צ'ופרה-הופמן, ד"ר עירית רגב, יואל בלום וד"ר עפרה ארן.

"יש היום גישות רבות לטיפול נפשי, אך הפסיכותרפיה הדינמית המבוססת על הבנה פסיכואנליטית ממשיכה להיות גישה מרכזית, ובתוכה יש התפתחות והתחדשות מתמדת. עם השנים חל שינוי בהרכב המקצועי של העוסקים בפסיכותרפיה. רוב הפסיכיאטרים פנו לעבר הטיפול התרופתי, ורוב העוסקים בפסיכותרפיה כיום הם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים באמנויות. ייחודו של הספר הנוכחי הוא בחינה מעמיקה של היבטים רבים בטיפול הדינמי תוך דגש על משמעותם עבור העובד הסוציאלי, הפוגש את מטופליו בהקשרים חברתיים ומוסדיים מגוונים."
פרופ' עמנואל ברמן, החברה הפסיכואנליטית בישראל.

"ייחודו של ספר זה בכך שהוא ממקם את הסצנה הטיפולית בכל פעם בתוך אזור ס?פ??י אחר, ומוצא את הדרך להפוך כל אחד מן הס?פ??ים הללו למרחב טיפולי מגוון ודינאמי המשלב באופן עשיר עבודה עם עולמות פנימיים יחד עם התייחסות עשירה לא פחות לגבולות ומגבלות המציאות."
ד"ר דנה אמיר, אוניברסיטת חיפה, החברה הפסיכואנליטית בישראל.

"הספר המעניין, המתודי, רוויי אספקטים תיאורטיים וקליניים שלפנינו פותח בפני הקורא הצצה מרתקת לכמה גישות פסיכודינמיות טיפוליות, כך שהקורא יכול להרחיב ולהעשיר את הגישה הטיפולית האישית שלו. אחרי הכל, כל הגישות מצליחות. שכן כל מטפל מאמץ לעצמו את הגישה הטיפולית המהדהדת בתוכו את המרחב הרגשי המוכר לו. טוב יעשה המטפל אם יתוודע, יעשיר ואף ינווט ככול האפשר את המתרחש בתוכו במהלך הטיפול שהוא מנהל. באופן זה אישיותו של המטפל משתתפת ומשפיעה באופן פעיל במרחב הטיפולי בו נפגש המטפל עם המטופל ובו מתרחשת החוויה הטיפולית בהמשכיות."
ד"ר רוני סולן, פסיכואנליטיקאית ופסיכולוגית קלינית, מחברת הספר 'חידת הילדות'

"
טיפול הפסיכודינמי הוא בו זמנית אוניברסלי אך גם תלוי תרבות והקשר. בספר זה ניתן למצוא מפגש פורה ומרתק בין האוניברסלי לבין הישראלי והמקומי. זהו טקסט בעל ערך לכל מטפל ובמיוחד לעובדים סוציאלים אשר נאבקים בריבוי התפקידים והזהויות שמציב המקצוע ורוצים לגבש את זהותם המקצועית כמטפלים דינמיים."
ד"ר רוני באט, ראש המסלול ההתיחסותי, התוכנית לפסיכותרפיה, אוניברסיטת ת"א. 
 

 בברכה
חברי ועד האגודה

 
ד"ר רז אבן (יו"ר האגודה) ,  יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) , 
 ד"ר רוני אלפנדרי (מזכ"ל, עורך האתר),  מונה זופניק ( קשרי חברים, צוות חטיבת הילדים) , טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזן (יו"ר החטיבה לטיפול זוגי, גזברית) , ד"ר גלית בן-אמיתי (צוות הרצאות ימי ה', צוות חטיבת הילדים), ליאן זמיר , ישראלה צורף  (ועדת קבלה, צוות חטיבת הילדים), קרן שפירא (צוות החטיבה לטיפול זוגי),  רחל לוי (צוות הרצאות ימי ה') ,  ניצה גילת ( סניף ירושלים)