חדשות האגודה

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
אנחנו שמחים לשלוח לכם דף מידע מטעם האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית. בדף זה מצוינים האירועים האחרונים והמתוכננים של האגודה, כמו גם פירסומים מטעם עמיתינו. מידע זה נמצא כמובן בהרחבה באתר האגודה.
לקראת סיום שנת העבודה המתקרב, רצינו כבר לאחל לכולכם קיץ נעים, ו - נשמח לראותכם גם בשנת העבודה הבאה בכל מפגשינו.
בברכה,
ועד האגודה.
חברי הועד
בבחירות שנערכו ביוני השנה, אושרה חברותם של חברי ועד האגודה, ותיקים וחדשים כאחד.
אנו שמחים מאד לקבל את פניהם של 4 חברי ועד חדשים: ניצה גילת, דר' רז אבן, בעז גסטהלטר ויוסי צוק. ו – החברים הותיקים שחברותם אושרה הינם: אברמית ברודסקי, דר' גלית בן אמיתי, מונה זופניק, עליזה רוזן, טלי רסנר, יונית שולמן, אבי שרוף ודר' שי שלקס.

כמו כן, סיום שנה זו מסמן גם חילופי תפקידים בועד האגודה.
- דר' שי שלקס יסיים בקיץ את תפקידו כיו"ר האגודה בשלוש השנים האחרונות. שנים אלה התברכו בתנופת עשיה מרשימה וביוזמות חדשות כגון הקמתה של חטיבת הטיפול בילדים ונוער של האגודה, הקמת אתר האגודה, הקדשתן של הרצאות ימי חמישי לנושאים שנתיים תוך העמקה בהם, ועוד. שנים אלה התברכו בביסוס מקומה ומעמדה של האגודה בקהילה המקצועית, ובתרומתה לחבריה ואורחיה הרבים. ו - אנחנו שמחים לברך את דר' רז אבן על כניסתו לתפקיד זה, ומאחלים לו הרבה הצלחה.

- הגב' טלי רסנר תסיים את תפקידה כמזכירת האגודה בשלוש השנים האחרונות. תודה לטלי על המרץ וההשקעה האינסופיים, מעורבותה ואחריותה עד לפרטים הקטנים והקריטיים של כל אירוע בראשו עמדה ועוד ועוד.

- גב' מונה זופניק תסיים את עבודתה כגזברית, והדר' גלית בן אמיתי תכנס לתפקיד זה. תודה מקרב לב למונה, ו - אנחנו מאחלים לגלית הרבה הצלחה.

- הגב' ניצה גילת לקחה על עצמה את תכנון וארגון הרצאות ימי חמישי, תפקיד שדר' שי שלקס מילא בשנים האחרונות. הרבה הצלחה לניצה.

כנס שנתי עם דר' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק
אנו שמחים להודיע שהאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית תארח בכנס האביב המסורתי שלה (23-22 במרץ, 2012) את דר' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק.
דר' ג'ייקובס הוא אנליטיקאי בעל שם עולמי, המשמש אנליטיקאי מנחה במכון הפסיכואנליטי בניו יורק, ובמכון הפסיכואנליטי של אוניברסיטת ניו יורק. הוא פרופ' לפסיכיאטריה בביה"ס לרפואה על שם איינשטיין ובביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק. הוא חבר מערכת ה-
Psychoanalytic Quarterly, Psychoanalytic Inquiry, International Journal of Infant, Child and Adolescent Psychotherapy, and Journal of Clinical Psychoanalysis.
הוא כתב למעלה מ-50 מאמרים ושני ספרים על מגוון של נושאים פסיכואנליטיים. ג'ייקובס הוא מהמובילים בפסיכואנליזה העכשווית בהרחבתה של הטכניקה הקלאסית. על פני שנות עבודתו הרבות והפוריות הציג באופן מעמיק וחי כיצד המטפל יכול לשמר את הסיטואציה האנליטית הקלאסית תוך שימת לב ושימוש פורה ביותר בתגובותיו הרגשיות למטופל. הוא היה בין הראשונים להציג את מושג ה-enactment בספרות הפסיכואנליטית מושג שהפך למרכזי ביותר בחשיבה ההתיחסותית.
בכנס שלנו יישתף אותנו במספר נושאים שהם במרכז התעניינותו כיום כגון זיכרון, היזכרות ו – enactment בטיפול, טעויות המטפל וההתמודדות איתן, מושג התקווה ועוד.
לצידו נארח אנליטיקאים ואנשי רוח בכירים מישראל, שירצו וגם יגיבו להרצאותיו של ג'ייקובס, בינהם דר' שלומית כהן, מר יוסי טמיר, מר ג'ראר פולבר ודר' מיכל בן נפתלי.
בהתאם לאווירה הייחודית המאפיינת את רוחה של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה, יוקדש זמן ייחודי לרב שיח עם הקהל.
ביום שלפני הכנס, נקיים מפגש הדרכה של דר' ג'ייקובס על חומר קליני, במסגרת מצומצמת.

צוות היגוי הכנס: מונה זופניק (יו"ר), דר' רז אבן, טלי רסנר, יונית שולמן ודר' שי שלקס.
פרטים נוספים >>

ימי עיון מטעם חטיבת הטיפול בילדים ונוער
בימים אלה ממש, אנו עוסקים בחטיבת הטיפול בילדים והנוער בתכנון שנת העבודה הבאה ובנייתה. כמו בעבר, גם בשנה הבאה, מתוכננים 3 ימי עיון מרתקים:
יום העיון הראשון ייערך בתאריך 7.11.11 ויעסוק בעבודה עם הורים. נציין שיום זה יוקדש לזיכרה של מרים רוזנטל, חברה יקרה ופעילה וותיקה בוועד ובאגודה, שהלכה לעולמה בטרם עת.

יום העיון השני ייערך בתאריך 6.2.12 ויעסוק בגישות עכשוויות בטיפול בדיכאון עם ילדים, נוער, ומשפחותיהם.

יום העיון השלישי ייערך בתאריך 8.5.12 ובו נעסוק בסוגיות הנוגעות בנושא המורכב והרגיש של מיניות בטיפול בילדים ונוער.

שלושת ימי העיון ייערכו ברוח החטיבה כמרחבים פתוחים, המאפשרים מפגש, למידה ודיון, ויכללו הרצאות מליאה ועבודה בסדנאות קטנות.
פרטים נוספים >>

קבוצות למידה
כמו כן: נמשכת בהצלחה מרובה פעילות קבוצות הלמידה של החטיבה, בהנחייתן של יונית שולמן, נעמי מילר, בטי ברגר ואחינעם מצר גור. בקבוצות אלו משתתפים חברים מלאים ונלווים מהאגודה והן זוכות לפידבק מצוין של המשתתפים. אנו שומרים אצלנו את שמות המתעניינים בקבוצות וממשיכים במרץ בבנייה ופיתוח של קבוצות ופעילויות למידה נוספות. חברים המעונינים להשתתף בקבוצות או להנחות קבוצה מוזמנים לפנות אלינו.
פרטים נוספים >>

סדנא לעבודה על חלומות
אנחנו נמצאים בשלבי הכנה של סדנא לעבודה על חלומות לפי גישות שונות. מדובר בשמונה מפגשים חודשיים שתונחנה ע"י מנחים מגישות פסיכואנליטיות שונות.
מעוניינים מוזמנים כבר כעת להשאיר פרטיהם
במזכירות האגודה, ונחזור אליהם.

הרצאות ימי חמישי: "כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי"
גם השנה אנו ממשיכים במסורת הרצאות ימי ה' בערב, אחת לחודש.
סדרת ההרצאות של ימי ה' זוכה למוניטין רב בהיותה במה לשיח ומפגש מפרה, העוסק בסוגיות שבלב הטיפול הפסיכואנליטי.

ההרצאות השנה תוקדשנה לנושא "כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי".

בסדרה נארח שורה של מרצים מרתקים, כל אחד מהם בעל ראייה ייחודית וניסיון טיפולי עשיר – אשר יתארו ויחשפו את סוד השינוי המתרחש במפגש הטיפולי.

להלן מועדי ההרצאות לשנת העבודה 2011-2012

27.10.11 – גב' חיותה גורביץ :
"שפת ההיעדר ושפת הרוך: טרנספורמציה בטיפול כהתרה של ה"הזדהות עם התוקפן"

24.11.11 – ד"ר בעז שלגי : "בין מיתוס ללוגוס – התמסרות וטרנספורמציה"

29.12.11 – מר אריאל יזהר: " קללתו של ליוס או התסביך של אדיפוס: על טרנספורמציה בהווית הגבריות"

26.1.12 – מר שמואל גרזי : " טרנספורמציה בדרכו של השלם החסר"

23.2.12 – ד"ר אבי באומן: "נכונות המטפל להשתנות בעצמו - כמאפשרת טרנספורמציה במיכל הטיפולי המשותף"

29.3.12 – גב' יונית שולמן: "מקלט אוטיסטי – בחזרה מהיבשת האבודה"

31.5.12 - פרופסור מרואן דוירי : "מפסיכואנאליזה לתרבות אנאליזה - פסיכותרפיה רגישת תרבות"

21.6.12 – ענת פרי: " על חלימה חמלה והחלמה – מרחב החלימה כמצע לטרנספורמציה"
אנו מצפים בשמחה להרשמתכם המוקדמת.

פרטים נוספים >>

חוברות האגודה
הידע המקצועי, המתקבל מכול פעילויות האגודה (הכנסים השנתיים, הרצאות ימי חמישי, ימי עיון ילדים), נאסף ומתפרסם, לאחר עיבור ועריכה , בחוברות מקצועיות היוצאות מטעם האגודה.
מאגר החוברות מהווה קובץ עשיר של ידע מצטבר ועדכני, המשקף את האוסף המגוון של תחומים ואנשי המקצוע, הפועלים בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית בארץ בנושאים שונים. החומר נאסף מן ההרצאות ומן הסדנאות והוא כולל הצגות קליניות, כמו גם חשיבה משותפת שהתפתחה בתוך דיונים, שהתנהלו אודותיהם.

ניתן לרכוש בשלב זה את החוברות הבאות:

* פסיכותרפיה פסיכואנליטית בילדים - "בין הממשי לסמלי"

* "בין כאוס לבריאה, בין מציאות לחלום, בין פסיכואנליזה ואמנות"
מבט מסוקרן על מרחב הביניים שבין האמנות לפסיכואנליזה

* "מצבי תודעה במרחב האנליטי" עשור להקמת האגודה

* "סוף שבוע עם אן אלווארז" יומיים ב"נוכחות חיה"

* "הפירוש - הלכה ומעשה במפגש הטיפולי"

בקרוב תצא החוברת: "וגופך לי מבט וחלון וראי..." : גוף ונפש במרחב הפסיכואנליטי בעקבות הכנס השנתי 2010.

פרטים מליאים (כולל תוכן ענינים מלא) ניתן למצוא
כאן.


את החוברות ניתן לרכוש בפעילויות האגודה או על ידי משלוח המחאה לנירית סוקרי במשרד האגודה בכתובת: האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, ת.ד.6066, הרצלייה,.46159
טלפקס: 09-9587717 . עלות החוברות 80 ¤ לחברי האגודה ו-100 ¤ למי שאינו חבר, בתוספת של 13 ¤ דמי משלוח.

מרחבים – כתב עת אינטראקטיבי למחשבה פסיכואנליטית
האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית יצאה במשאלה לייסד כתב - עת באוריינטציה פסיכואנליטית, זאת, מתוך כוונה כי כתב - העת החדש יפעל ברוח האגודה: פתיחות לזרמים השונים, יצירת רב - שיח ומעורבות חברתית. לאחר פרסום הקול הקורא התנדבו מספר חברי האגודה למשימה ונבנתה מערכת כתב העת.
בחרנו בשם "מרחבים" המשקף את שאיפתנו ליצירת מרחב פוטנציאלי אשר יאפשר במה יצירתית וייחודית לזרמים השונים בפסיכואנליזה, לפלגים השונים בחברה ובתרבות ולמה שמחבר ביניהם. בחירת השם מתייחסת להימצאותו של כתב-העת במרחב האינטרנטי הפוטנציאלי, אשר בחלקו נושק ל"קסם" ובחלקו נושק ל"מאוים". מבחינתנו- מדובר ב"עולם חדש ואמיץ".
היות ומדובר בכתב - עת המתפרסם ברשת האינטרנט, קיווינו לרתום את כוחו של המדיום לטובתנו, וכך עלה הרעיון של כתב - עת אינטראקטיבי, כלומר, כזה המאפשר רב-שיח דינמי סביב תכניו. על מנת ליצור דיון וחשיבה משותפת ואינטראקטיבית נשלחים חלק מהמאמרים לקריאה מוקדמת ע"י עמיתים לצורך קבלת תגובות, המתפרסמות יחד איתם בגיליון. הדבר נעשה כמובן בתיאום מלא עם כותבי המאמר, אשר יכולים בתורם להשיב לתגובות. המאמרים עצמם עוברים עריכה על ידי חברי המערכת, ולפי הצורך גם על ידי קוראים חיצוניים ואנו מקפידים להגיב במהירות ובענייניות לכותבים ולמגיבים המעניקים לנו מיצירתם. כתב-העת מופץ חינם לכל נמעני האגודה ופתוח כמובן לקריאה לכל המתעניינים.
כרך הבכורה המוצג לפניכם (
כאן) כולל מאמרים מרתקים הצבועים בגוונים שונים ופותחים כל אחד בדרכו, מרחב רענן לחשיבה על העיסוק הפסיכואנליטי, כמו גם, מספר תגובות והתייחסויות מרתקות אשר הגיעו למערכת עוד טרם פרסום הגיליון הראשון.
אנו מזמינים אתכם הקוראים לשלוח למערכת התייחסויות נוספות, הארות, הערות ומחשבות. רשימות תגובה יפורסמו בגיליון העוקב. במקביל לכך ניתן להגיב למאמרים גם במסגרת קבוצת הדיון המקוונת של האגודה.
תקוותנו היא ליצור כתב עת פועם ונושם שיאפשר כתיבה ומחשבה משותפת ויהווה אכסניה ייחודית ומכובדת לעוסקים בכתיבה על פסיכואנליזה על כל נגזרותיה.
אתם מוזמנים לגלות אתנו מרחבים חדשים (
כאן),
בברכה
צוות המערכת:
רז אבן, רחל אברמוביץ, נעמה בר שדה, רונית לזר, רועי סמנה, איל עציוני, ענת פרי, רוני פרישוף

קבוצות הדיון המקוונות
במסגרת האגודה פועלות מספר קבוצות דיון אינטרנטיות כקבוצות גוגל ("פורומים").
כל הקבוצות סגורות ומיועדות לאנשי מקצוע שנרשמים לאחר זיהוי מקצועי בלבד.
הקבוצות הן:
א. פורום לחברי האגודה בלבד
ב. פורום של חטיבת הילדים והנוער
ג. פורום דיונים לחברים וגם לעמיתים שאינם חברים

האגודה מזמינה את חבריה להירשם לפורום הדיונים המקוון, המיועד לחברי אגודה בלבד. הפורום מיועד לחיזוק הקשר בין חברי האגודה לחברי הועד ושיתוף חברי האגודה בפעילות השוטפת. ניתן להירשם לפורום החברים
כאן.
פורום חטיבת הטיפול בילדים ונוער - מיועד למטפלים המשתתפים בבפעילויות החטיבה. הרישום
האגודה פתחה בנוסף לפורום החברים שלה, גם פורום דיונים רחב יותר המיועד הן לחברים והן לעמיתים.
פסיכותרפיסטים מוכרים המטפלים בגישה פסיכודינמית (כולל היונגיאנית) - מוזמנים להירשם לקבוצת הדיון (גם מתמחים יכולים להירשם).
כדי להירשם - ניתן ללחוץ
כאן.

ומה היה לנו:

כנס החורף: "בשבח החלום, בסבך החלום – פשר החלום מאה שנים אחרי..."
במרץ האחרון קיימנו את הכנס השנתי שלנו תחת הכותרת: "בשבח החלום, בסבך החלום – פשר החלום מאה שנים אחרי..."
הכנס כלל הרצאות מליאה, סדנאות תיאורטיות, סדנאות קליניות ו"קבוצה גדולה" (large group). פרופ’ שמואל ארליך כיבד אותנו בהרצאת פתיחה שעסקה בחלום, סמל ומציאות נפשית. הוא סקר כמה מעיקרי השינויים שחלו בהבנת החלום ובטיפול בו כפועל יוצא מההתפתחויות התיאורטיות בפסיכואנליזה והשלכותיהן לגבי המציאות הנפשית והעמדה הטיפולית הנגזרת ממנה. דר’ דנה אמיר הרצתה הרצאה מרגשת בשם "בין החלום החוזר לחלום שאי אפשר לחלום אותו: שפת החלום כשפת שיר" שדנה במבנים המשותפים לשפת החלום ושפת השיר. פרופ’ דוד שולמן, בנוכחותו הכל כך מלבבת, נדיבה ואנושית דיבר על החלום הדובר אמת במסורת ההודית הקלאסית. דר’ רז אבן, חבר ועד האגודה, הכניס מעט מדע ומציאות לאווירה החלומית והרצה בפנינו על טבע החלום ותכונותיו – מפגש בין חקר המוח לבין פסיכולוגית המעמקים. סדנאות תיאורטיות ניתנו על ידי דבורה פלורסהיים (“חשיבה חולמת” בשעה הטיפולית), נתנאל פרי (החלום כמשל – עקרונות וקווים להבנת החלום על פי הגישה היונגיאנית),
חברת הועד שלנו אברמית ברודסקי (חלימה – על הדפוס השבור המאחה את עצמו), יוסי טמיר (על החלום המספר את העצמי וחרדותיו), דר’ אודי בונשטיין (פנים אחרות לחלום: על שינוי בהבנייתו – מחדש של חלום במהלך טיפול) ויעל מור (ייצוג והיעדר ייצוג אצל ניצולי שואה).
בשישי בבוקר התכנסנו ל"קבוצה גדולה" (large group). בהנחייתם של דר' רובי פרידמן ותמי אלעד. לאחר מכן התקיימו במקביל 7 סדנאות קליניות מונחות על ידי קלינאים בכירים בעלי השקפות עולם פסיכואנליטיות שונות. בסדנאות נעשה שימוש בעקרונותיהן של הגישות השונות על מנת להתייחס למקרה קליני הכולל עבודה עם חלומות, אשר הוצג ע”י אחד המשתתפים. המנחים היו: חגית אהרוני, אברמית ברודסקי, דר’ איתמר לוי, עידית ברק מלמד, דר’ אילן נילמן, נעמי ענר, ונתנאל פרי.
הכנס היה מלא מקיר לקיר, והמשתתפים הביעו את התלהבותם והנאתם מהתכנים כמו גם מהחברותה. רבים ביקשו קבוצות למידה המשכיות ואנו אכן מתכננים לפתוח קבוצת לימוד בנושא חלומות.
כמו שאגודתנו נוהגת לאחר כל כנס או יום עיון – אנו נוציא לאור חוברת עם תכני הכנס. הודעה על כך תפורסם.

ימי העיון מטעם החטיבה לטיפול בילדים ונוער של האגודה:
במסגרת פעילות שנת 2010-2011 של חטיבת הטיפול בילדים ונוער של האגודה נערכו שלושה ימי עיון מרתקים. ביום העיון הראשון, שהתמקד בעבודה עם אנשים עם הפרעות ראשוניות לאורך טווח החיים, אירחנו את הגב' סוזן ריד מטוויסטוק. ביום העיון השני עסקנו בסוגיות של העברה והעברת נגד בטיפול בילדים מתוך מגוון גישות תיאורטיות ותוך דיון בחומר קליני. ביום העיון השלישי התמקדנו בסוגיות עכשוויות בטיפול במתבגרים. הפורום האינטרנטי של החטיבה נבנה בהדרגה כמרחב דיון וחשיבה לחברי אגודה ומשתתפי ימי העיון. במקביל פתחנו קבוצות למידה חדשות, שמשתתפים בהן חברי האגודה בהדרכת מטפלים בכירים בילדים ונוער.
כאמור: בימים אלה ממש, אנו עוסקים בתכנון שנת העבודה הבאה ובנייתה.

הרצאות "המטפל כאדם: על העברה נגדית ומעבר לה"
הנוכחות המעורבת, החיה, המקצועית והאנושית שלנו בחדר הטיפולים מושפעת מכל מי ומה שאנחנו, מכל מי ומה שמשפיע עלינו ככלל ובכל רגע בפרט, ומכל מה שמתרחש בתוכנו ובחיינו בכל רגע נתון.
בסידרה בת 9 הרצאות מרתקות, דנו, מזוויות שונות, במפגש הטיפולי כאינטראקציה בין שני בני אדם, שני סובייקטים, כשכל אחד מהם תורם את חלקו המיוחד להתרחשות, כשעבודתו של כל מטפל הינה ייחודית ומושפעת מערכיו, הנחות היסוד שלו ומאפייניו הנפשיים הייחודיים (Renik, 1993), מהדינאמיקות, התשוקות, הרעיונות ותהליך ההתפתחות האישי שלו (Mitchell, 1995), ומהחוויות שצבר במהלך חייו ועבודתו (Winnicott, 1949). המטפל הינו נוכחות חיה המוצבת בתוככי סערת המפגש הטיפולי.
תשעת המרצים המרתקים, כל אחד בהתאם לאישיותו, עמדתו וניסיונו, עסקו בנושא טעון זה.
המרצים היו קובי אבשלום ("מה הסיפור האמיתי?" - האם המטפל באמת כזה או שזו השלכה?), תמר ברנע ( המעורבות הרגשית של המטפל וביטוייה בשחזורים בטיפול),
איריס לרמן (מבהלה לבהילות – הרהורים על השפעת המטפל על עיצוב חיי המטופל),
אירנה מלניק (מחשבות על טיפול והדרכה במצבים של הרעבה נרקיסיסטית של המטפל על ידי המטופל), דר' גילה עופר (המטפל החולם: השפעת חלומות המטפל על התהליך הטיפולי), דבורה פלורסהיים (" המוות הוא המקום שאין בו שדיים" (רמון גומז דה לה סרנה )), חברי והעד שלנו מונה זופניק ואבי שרוף ("המטפל כאדם": על זכרונות ילדות ומשחקיות, של המטפל ושל המטופל, בעבודה טיפולית עם ילדים), ענת פלוג-לוין (אנליטיקאית אישה ומטופל גבר, בקונטקסט של היחסים בין המינים – מחשבה נוספת), ויצחק הירשברג (חייל הבדיל והבלרינה: עבודה טיפולית ונכות התפתחותית).

מפגש עם פסיכותרפיסטים ערבים
בחודשים האחרונים ועד האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית יזם פניה לפסיכותרפיסטים ערבים העוסקים בפסיכותרפיה בגישה דינמית – אנליטית. נוכחנו לדעת שפסיכותרפיסטים ערבים ממעטים להשתתף בימי עיון ומפגשים מקצועיים של האגודה וניסינו להבין מדוע ולראות איך ניתן לשנות מצב זה ובפרט כדי לאפשר מרחב של מפגש ושיח משותף.
במפגש ראשון שנערך השנה דיברנו על התחושות שמניעות אותנו כאנשי מקצוע ליצור שיח משותף סביב פסיכותרפיה בהקשר תרבותי. דיברנו על המשותף והשונה בחדר הטיפול בחברה הערבית ובחברה היהודית. עוד דנו בהשפעה של המרחב הפוליטי על המרחב בחדר הטיפולים והצורך למצוא מקום ביניהם. בסוף המפגש יצאנו בהרגשה טובה ועם הבטחה שהמשך השיח בינינו יתקיים מתוך כבוד הדדי, רגישות ושיתוף פעולה ומתוך הבנה שכל מגזר יכול לתרום ולהתרם, ללמוד וללמד.
נראה שלנוכח המתח והקיטוב בחברה בה אנו חיים, יש יותר ויותר הבנה שהנסיון לבנות גשר הוא בנפשנו ואנו, כאגודה מקצועית בתחום הנפש רואים בו משימה מקצועית ואתית.
כבני אדם אנו נידונים לחוויות טראומטיות נוראיות מעשה ידי אדם או מעשה ידי הטבע והדבר היחיד שיכול לשמור על צלם האנוש שלנו הוא שמירה על יכולת רפלקטיבית, מתבוננת, מגיבה, פותחת
פוטנציאל לרגש, מחשבה, לשיתוף הזולת, לתקווה ואמונה.
רענן קולקה במאמר על תרומתה של פסיכולוגית העצמי למימד הרוחני בפסיכואנליזה ( פורסם ב'מארג'), כותב שהוא מאמין ש"יש בתוך הישראליות מספיק כוחות כדי שנוכל ליצור שזירה משותפת של מטריצה אמפתית שופעת ומזינה, שלא רק שומרת מפני הטירוף, אלא גם משמרת את פוטנציאל ההתמרה של כולנו - חיוני ופועם".
כדי לבחון זאת ואולי גם כדי לאפשר זאת באופן ממשי, אנו מזמינים אנשי מקצוע יהודים וערבים להמשיך ולקחת חלק במפגשים משותפים.


כל זאת כמובן, בנוסף לפעילות השוטפת של האגודה. אנו יוזמים ומקימים קבוצות למידה והדרכה מתמשכות המיועדות לחברי האגודה, הרשמה מוזלת לכתבי עת פסיכואנליטיים ומאגר ה- PEP ועוד.

ולסיכום:
כפי שכבר ציינו, שמנו לנו למטרה להדק ולהעמיק את הקשר בין כל חברי האגודה, בתוך וסביב הועד. מגמה זו חיונית בעיננו, ומהותית לרוחה וליסוד קיומה של האגודה. אנחנו מעונינים לשמוע את משאלותיכם וצרכיכם, להרבות ולהעמיק את הרב שיח בקבוצות דיון ולימוד, לעבות את רשימת המטפלים חברי האגודה באתר האגודה שלנו ועוד. כמו כן, כחלק מהותי ממגמה זו, אנחנו קוראים למי מכם שטרם עשה זאת להצטרף כחברים לאגודה (
פרטים לגבי קבלה לחברות). נוכחות פעילה באגודה כמו גם תשלום דמי החבר, מהווים ביטוי לשותפות המקצועית - תיאורטית שבין חבריה, ומאפשרת את קיומה ההמשכי של העמותה. אנחנו בטוחים בשותפות אותה אתם חשים עם מטרותינו ופעילויותינו, עימדו מאחוריה. פעלו, תירמו והיתרמו.

מתמחים וחברים נלווים
ברוח רצוננו לגייס ולבנות את דור העתיד של מטפלים פסיכואנליטיים בארץ ובאגודה אנו מעוניינים לעודד מתמחים, מטפלים צעירים ואנשים המתעניינים בחשיבה ועבודה פסיכואנליטית להצטרף לשורותינו כחברים נלווים. חברות נלווית מיועדת למתמחים ולאנשים בעלי עניין בהשקפה הפסיכואנליטית, בתיאוריה ובפרקטיקה, המזדהים עם מטרות האגודה ומעוניינים להשתייך אליה, ואינם עומדים בקריטריונים של חברות מלאה. אנחנו נשמח לקבלכם אלינו, והחלטנו על מחיר חברות מופחת לחברים נלווים. מחיר זה יעמוד על 50% ממחיר החברות המליאה.

דיוור באמצעות האתר והדואר האלקטרוני
לכל המעוניינים לשמור עימנו על קשר, ולקבל הודעות שוטפות על הקורה בשורות האגודה ופעילותה, אנו מבקשים שתוסיפו את שמכם לרשימת התפוצה (
כאן).
אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה ומברכים את אלה שנרשמו לא מכבר ואת המצטרפים החדשים.

חברות ודמי חבר
חברי אגודה: למי שמסיבה כלשהי טרם שילם את דמי החבר עבור שנת תשע"א (350 ¤) מתבקש לעשות זאת בהקדם. שובר תשלום ניתן למצוא
כאן.
ועד האגודה החליט להעניק לחברינו, בעת תשלום דמי החבר לשנת תשע"ב, חוברת מחוברות הכנסים וימי העיון של האגודה, לפי בחירת החבר.
ו – למי שטרם חבר באגודה: אנחנו מודעים לשותפות אותה אתם חשים עם דרכה של האגודה, ולנוכחותכם החשובה בפעילויותיה. אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו כחברים. עיזרו לנו להרחיב ולחזק את שורותינו. אנו מודעים לעובדה שתקופה זו אינה פשוטה מבחינה כלכלית ושהציפייה להיות חברים משלמים במגוון של אגודות מקצועיות אינה מקלה על כך. יחד עם זאת, נוכחות פעילה באגודה כמו גם תשלום דמי החבר, מהווים ביטוי לשותפות המקצועית - תיאורטית שבין חבריה, ומאפשרת את קיומה ההמשכי של העמותה. בנוסף לכך מוזיל תשלום דמי החבר משמעותית את ההשתתפות בפעילויות השונות ומבטיח קבלת מידע ועדכון שוטף בנעשה.
במדור "
חברות באגודה" תמצאו שאלון קבלה לחברות באגודה. הנכם מוזמנים למלא ולשלוח.

אנחנו בטוחים בשותפות אותה אתם חשים עם מטרותינו ופעילויותינו, עימדו מאחוריה. פעלו, תירמו והיתרמו.

מחכים לדואר מכם, ולראותכם בפעילויותינו.

בברכה,
ועד האגודה

**************************************************************************************************
מודעות של עמיתים
**********************


מרכז ויניקוט בישראל: תוכנית תלת-שנתית ללימודים מתקדמים
מרכז ויניקוט בישראל שמח להודיע על תוכנית תלת-שנתית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
פרטים נוספים >>

הזמנה מטעם מרכז ויניקוט בישראל
מרכז ויניקוט בישראל שמח להזמינכם להרצאה "על סופי שעות טיפוליות" שתתקיים בערב סיום שנה"ל השלישית במרכז ויניקוט, ולטקס סיום של מחזור הבוגרים הראשון, בתאריך 27.6.11, בין השעות 19:00-22:00, באודיטוריום של תיכון עירוני י"ד, רח' אבן ספיר 8, שיכון דן, תל אב
פרטים נוספים >>

הידברות: לימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית לפסיכותרפיסטים מנוסים
נפתחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ב 2011-2012
פרטים נוספים >>

"מפגשים בצוותא" סדרת הרצאות בפסיכולוגיית העצמי
איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות מתכבד להזמין את חבריו ואת הציבור הרחב לעונה החמישית של "מפגשים בצוותא"סדרת הרצאות בפסיכולוגיית העצמי המפגשים יתקיימו בימי א', בבית "המועצה לישראל יפה" (שד' רוקח 80, ת"א)בין השעות 22:00 – 19:30
פרטים נוספים >>

אמפתיה - סדנה בהנחיית ד"ר יחזקאל כהן
מרכז אביב שמח להודיע על סדנה בהנחיתו של דר' חזי כהן בנושא אמפתיה ומשמעותה בעבודה הטיפולית.
פרטים נוספים >>

שיח מנחים
צוות "התכנית להכשרת מנחי קבוצות" ביחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן מזמין אותך לקחת חלק בסדרה בת שישה מפגשים.
פרטים נוספים >>

כנס ה EFPP בקרקוב
באוקטובר 2011 מתקיים בקרקוב פולין כנס של איגוד ה-European Federation of Psychoanalytic Psychotherapy בנושא אחים ואחאות.
פרטים נוספים >>

קבוצת הדרכה טיפולית להורים במשפחות אלטרנטיביות
תחנת "הארבעה" מייחדת חלק מעבודתה לאוכלוסיה ייעודית של משפחות אלטרנטיביות ונוער להט"ב*. אנו מציעים שירותי ייעוץ, טיפול והדרכה. כחלק מפעילות זו, אנו פותחים קבוצת הדרכה טיפולית להורים בסוגיות של הורות במשפחות אלטרנטיביות.
פרטים נוספים >>

קלידוסקופ של תופעת הפגיעה וההתעללות בילדים ובבני נוער
אנו שמחים להזמינך לקחת חלק בכנס הבינלאומי הראשון בנושא "קלידוסקופ של תופעת הפגיעה וההתעללות בילדים ובבני נוער" שיערך באוניברסיטת חיפה בתאריכים 26-28 ביוני 2011.
פרטים נוספים >>

יום עיון בנושא: "זהות - מבט דינמי רב ממדי; היבטים תיאורטיים וקליניים"
איגוד הפסיכולוגים הקליניים בישראל בשיתוף פורום אסטרטגיה של הפסיכולוגיה הקלינית, מזמינים אתכם ליום עיון בנושא: "זהות - מבט דינמי רב ממדי; היבטים תיאורטיים וקליניים", שיתקיים בבית סוראסקי, ביה"ח תל השומר, ביום ו', 15/7/2011
פרטים נוספים >>
--


 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net