עירית המאירי ולדרסקי

https://iapp-psy.org/

הרצאות ימי ה

 תורת החלומות במרחב הפסיכואנליטי

הרצאות ימי חמישי בבית השחמט ברח' טאגור 26 רמת-אביב  בין 20:30 - 22:00 
מרכז הסדרה: ד"ר רז אבן

תקצירים ופרטים נוספים  באתר האגודה

 רישום וקשר למזכירות

בית השחמט ברמת אביב 
 - קישור

 

29.5.14

                                   "לאן הולכים הברווזים כשהאגם קופא?" :

 חלימה תחת הדומיננטיות של 'התקיימות נעדרת' – Void existence''

 מרצה:  עירית המאירי ולדרסקי

 'התקיימות נעדרת' – 'Void Existence'  הינה התקיימות בעולם כמו חד-מימדי, כבחלל אינסופי (VOID), נטול אובייקטים פנימיים ממשיים, נטול ממשות להתרחשות פנימית כלשהי, ונטול ייצוג חי של מצב זה בנפש. לכן, התקיימות ללא מצוקה וחרדה. כאילו נוכחות האנאורגאני באורגני, אי-החיים בחיים. מה קורה עם החלימה במצב זה? גרין מתאר את הנרקיסיזם השלילי כצורה של דחף המוות השואף לבטל כל גרייה, וככזה, שואף לבטל את החלימה ואת החולם גם יחד.
תחת הדומיננטיות של ה:"התקיימות הנעדרת –
Void Existence'" אין דבר שאפשר לבטלו.
דבר לא נוצר מלכתחילה, או שהביטול כבר התרחש. 

יידונו חלומות המתבוננים על מצב זה מבחוץ ומנסים לפענחו, וחלומות המתרחשים על סיפו. באחד מהם שואלת מטופלת במילותיו של הסופר ג'. ד'. סלינג'ר: "לאן עפים הברווזים כשהאגם קפוא?".
***********************

עירית המאירי ולדרסקי  היא פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מטפלת במתבגרים ובמבוגרים ומדריכה אנשי מקצוע. מלמדת במסלול למצבים מנטאליים ראשוניים שבתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א; במרכז ללימודי וויניקוט וממשיכיו; ובביה"ס לפסיכותרפיה של 'מכון מגיד', האוניברסיטה העברית.

לאחרונה פורסם מאמרה "'התקיימות נעדרת' לעומת 'התקיימות מתכלה': הבחנה בין שתי איכויות קיום במצבים מנטאליים ראשוניים" (שיחות כ"ז(2) 117-127)

 

3 ערבי עיון של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית לחברי הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית ורשימת התפוצה של הפורום, אנו שמחים להזמינכם לשלושה אירועים שמקיים הפורום בחודש מאי בשיתוף פעולה עם ארגונים עמיתים:
פרטים נוספים >>
הרשמה ללימודי תעודה במרכז ויניקוט בישראל תאריכים להרשמות ל?מפת דרכים?, לימודי תעודה מתקדמים ולמטפלים באמנויות והבעה
פרטים נוספים >>
'לקרוא את ביון''הזמנה לסערה אמוציונלית' - כנס ההשקה למסלול ללימודים מתקדמים 'לקרוא את ביון' יתקיים בבית הספר לפסיכותרפיה של מכון מגיד מבית האוניברסיטה העברית ביום ו' ה-30.5.14
פרטים נוספים >>

 

פסיכוסומה-הלכה למעשה פרשנות גופנית לקלאסיקה פסיכואנליטית פסיכוסומה-הלכה למעשה פרשנות גופנית לקלאסיקה פסיכואנליטית / המרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש
פרטים נוספים >>
 
 
איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות  שמח להודיע על השקת תכנית רוח אדם - תכנית הכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית סגל המורים בתכנית כולל פסיכואנליטיקאים, מורים בודהיסטים מטעם מכון באיטליה, חוקרי אקדמיה, אמנים ואנשי רוח. התכנית נפרשת על פני שבע שנים.
פרטים נוספים >>