הרצאת יום ה: יורי סלע

https://iapp-psy.org/

 הנכם מוזמנים להרצאה בת"א 30.5.2013  יום חמישי  הקרוב 20:30

לפני ההרצאה תיערך אסיפת חברי האגודה לצורך הצבעה על המועמדים החדשים לועד האגודה.
חברי אגודה מוזמנים להגיע ב 20:15 .

מרכז השחמט ע"ש סול וסיסי מרק - כאן
כתובת:  טאגור 26 רמת אביב, תל אביב

מפה:  כאן      חניה:  מגרש גדול מאחורי הגינה והמרכז המסחרי

רישום דרך נירית סוקרי, מנהלת המשרד:    http://www.iapp.org.il/contact.php


להרצאה בודדת: חבר אגודה - 60 ¤ סטודנט/גימלאי – 70 ¤, אינו חבר – 90 ש"ח.

 לכל 8 ההרצאות: חבר-350 ¤, סטודנט/מתמחה/גימלאי - 450 ¤, אינו חבר – 600 ¤. 

30/5 יורי סלע:

"להיות אמיתי בעולם": החוויה הסכיזואידית והחוויה הגבולית, בין מנטאליזציה לגופניות (embodiment)

בסיפרו "Home is where we start from" מתייחס דונלד ויניקוט למשימות החים השונות של הסובלים ממצוקות שונות, ומגדיר את משימתו של הסכיזואיד כ"היות אמיתי בעולם". תביעה כמו פרדוכסלית זו מתיישבת עם תפיסתו של ויניקוט לגבי חוויית העצמיות האמיתית כמעוגנת בגוף, בעוד ששלילתה מעוגנת דווקא במנטאליזציה לא-מותאמת. מנגד, גישתו של פיטר פונגי מדגישה את המנטאליזציה כשער לאינטגרציה.
בהרצאה אציב את גישתו של ויניקוט וכמה מממשיכיו (מקדוגל, בולאס) כמייצגת אופנות פנומנולוגית של נוכחות והוויה המעוגנת בזמן ובמרחב כ"present-presence" . 
ההרצאה תעסוק במופעים הפסיכוסומאטיים המגוונים והלא-מוכרים של חווית האמיתיות של "הסכיזואיד" ושל ה"סובל מהפרעת אישיות גבולית", החותרים לחוות את עצמם ואת העולם כ"אמיתיים", ותלווה בוינייטות קליניות מתוך חדר-הטיפולים, ובדיון עם המשתתפים. 

על המרצה: יורי סלע הוא פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט הומאניסטי-אינטגרטיבי ומדריך לפסיכותרפיה באוריינטציה בודהיסטית. בעבר היה מרצה לפסיכופתולוגיה ב"תוכנית ההשלמה לפסיכולוגיה קלינית", בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. כיום הוא מנהל-שותף ב"תוכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב" בבה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב, ומלמד ב"יחידה לפסיכיאטריה אינטגרטיבית", בבית-חולים "העמק". עוסק מזה למעלה מ 20 שנה בשילוב גישות גופניות וגישות מן המזרח במסד של חשיבה פסיכואנליטית. כותב את עבודת הדוקטוראט שלו, במסגרת המסלול ל"פסיכואנליזה פרשנות ותרבות" באוניברסיטת בר-אילן בנושא: "מדואליזם לאחדות: תרומות מן המזרח לשאלת יחסי גוף-נפש בפסיכואנליזה"

 הגוף במרחב הפסיכואנליטי - סדרת הרצאות ימי ה' השנה אנו ממשיכים במסורת הרצאות ימי ה' בערב, אחת לחודש. סדרת ההרצאות של ימי ה' זוכה למוניטין רב בהיותה במה לשיח ומפגש מפרה, העוסק בסוגיות שבלב הטיפול הפסיכואנליט
פרטים נוספים >>

בברכה
ד"ר רז אבן (יו"ר) בעז גסטהלטר (מרכזי סדרת הרצאות ימי ה)
 יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) , ניצה גילת (מרכזת סניף ירושלים), מונה זופניק, טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזןד"ר גלית בן-אמיתי (גזברית), ליאן זמיר, ישראלה צורף