ההרצאה תתקיים בבית השחמט רמת אביב

https://iapp-psy.org/

(ולא בארץ ישראל היפה כבעבר !! )

 
הנכם מוזמנים להרצאה בת"א 31.1.2013  יום חמישי 20:30

הפעם בבית השחמט ברמת אביב !!

מרכז השחמט ע"ש סול וסיסי מרק - כאן
כתובת:  טאגור 26 רמת אביב, תל אביב

מפה:  כאן      חניה:  מגרש גדול מאחורי הגינה והמרכז המסחרי

    ברכה הדר  /  הגוף בשעה הטיפולית

האנליזה הביואנרגטית היא גישה הוליסטית היוצאת מנקודת הנחה שלא קיימת דיכוטומיה בין הגוף והנפש ושניהם ערוצים לביטוי קיומנו האנושי.
המטפל מקשיב לבן-אדם שמדבר את ה MIND שלו ובו זמנית מסתכל על מכלול התנהגותו שהיא פועל יוצא של ה- CHARACHTER שלו  ( גוף, אפקט, רמת וזרימת האנרגיה, אופן יצירת הקשר).


במרכז החקירה הביואנרגטית של האינדיבידואל נמצאת המיניות שלו, וההוויה הפסיכוסומאטית שלו.
בהרצאה אתן מבוא קצר על מהות האנליזה הביואנרגטית ואספר בקצרה על שנות ההתמחות הרבות שעברתי. ההרצאה מוקדשת לסיפור התהליך שעברתי כמטפלת שהוכשרה במקור בגישה פסיכואנליטית, ואח"כ התמחתה בגישה טיפולית ששמה את הגוף במרכז ההתרחשות הטיפולית. אשתף בהתלבטויות ובשינויים שחלו בעבודתי הטיפולית במהלך שלושים השנים האחרונות.

בהרצאה אבהיר את החשיבות של ההתייחסות לגוף יחד עם הבעייתיות הלא פשוטה בהכנסתו לעבודה הטיפולית. אתייחס לדוגמאות מטיפולים שעשיתי במהלך השנים, ואתרכז במיוחד בסיפורה של מטופלת שחולה במחלות כרוניות שיש להן גם רקע פסיכוסומאטי, שהייתה בטיפולי שנים רבות. בהרצאה אספר על ההתפתחות הגופנית-נפשית שעשתה במהלך הטיפול, ואתעכב גם על הבעיות שלא הצלחנו לפתור.


על המרצה: ברכה הדר -   פסיכולוגית קלינית, מטפלת ומדריכה. התמחתה באנליזה ביואנרגטית, ובאנליזה קבוצתית. פיתחה אינטגרציה בין שתי הגישות.

 הגוף במרחב הפסיכואנליטי - סדרת הרצאות ימי ה' גם השנה אנו ממשיכים במסורת הרצאות ימי ה' בערב, אחת לחודש. סדרת ההרצאות של ימי ה' זוכה למוניטין רב בהיותה במה לשיח ומפגש מפרה, העוסק בסוגיות שבלב הטיפול הפסיכואנליטי. בשנה הקרובה ההרצאות תעסוקנה בנושא מרתק שכותרתו: "הגוף במרחב הפסיכואנליטי".
פרטים נוספים >>

*************************************************************************************************************************  


בברכה,  ועד האגודה: 

ד"ר רז אבן (יו"ר) , בעז גסטהלטר,  ישראלה צורף  - (מרכזי סדרת הרצאות ימי ה)

 יוסי צוק (יו"ר חטיבת הילדים) , ניצה גילת (מרכזת סניף ירושלים), מונה זופניק, טלי רסנר (יו"ר ועדת קבלה), עליזה רוזןד"ר גלית בן-אמיתי (גזברית), ליאן זמיר