ב"מכון ירושלים לחקר ישראל"

https://iapp-psy.org/

 

מומלץ כבר להירשם להרצאתו של הפסיכואנליטיקאי ד"ר חזי כהן:

 

"המוסיקה של חווית העצמי".

רישום במזכירות האגודה, נירית :
http://www.iapp.org.il/contact.php 

 

חזי כותב: "האמנות על צורותיה השונות מהווה מקור עשיר לביטויי העולם הפנימי והרגשי של האדם. לכל תחום אמנות יש ייחוד משלו באופן ההבעה הרגשית ובאופן שמעורר את רגש הצופה והמאזין. לעולם המוסיקה וז'אנר האופרה ישנם האיפיונים המיוחדים לו. 

כאן, על בימת האופרה המוסיקה והשירה הן כ"זולת עצמי", נאמנות לחיי הרגש, לעיתים במקום בו  השפה לא מסוגלת.

 "דון ג'ובאני", "ריגולטו", "פידליו" ועוד, יגלו בפנינו עקרונות פסיכואנליטיים ושאלות המעסיקות את האדם מראשית חייו המשאלה לנפרדות- מול האחדות; כינונו של העצמי באמצעות מגע עם הזולת; ההרמוניה שבין בני האדם על אף הניגודים שביניהם; השאיפות הנרציסטיות אל  מול האידיאליזם..."

הקהל מוזמן לחוות את ההשראה...

ההרצאה תתקיים ביום ב' 19.11.2012, שעה 20.30  

באולם טדי קולק, ב"מכון ירושלים לחקר ישראל", רח' רד"ק 20

חניה מסודרת ברחובות הסמוכים
 
דמי השתתפות 80 ש"ח למפגש,  50 ש"ח לחברי אגודה, 60 ש"ח לסטודנטים/גמלאים.


 
על המרצה:  ד"ר חזי כהן, פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי; מנחה בחברה הפסיכואנליטית הישראלית. ניהל במשך  שנים את  המוסד הפנימייתי לילדים עם הפרעות נפשיות "בני ברית" .

 בברכת שנה טובה, יצירתית ופורה

ניצה גילת, רכזת הרצאות בירושלים ,  ד"ר רז אבן, יו"ר האגודה.


 בכל שאלה או הצעה לגבי פעילות בירושלים ניתן לפנות לגב' ניצה גילת ( דרך כאן )


22/09/12 הגוף במרחב הפסיכואנליטי - סדרת הרצאות ימי ה' גם השנה אנו ממשיכים במסורת הרצאות ימי ה' בערב, אחת לחודש. סדרת ההרצאות של ימי ה' זוכה למוניטין רב בהיותה במה לשיח ומפגש מפרה, העוסק בסוגיות שבלב הטיפול הפסיכואנליטי. בשנה הקרובה ההרצאות תעסוקנה בנושא מרתק שכותרתו: "הגוף במרחב הפסיכואנליטי".
פרטים נוספים >>
 
 
 
01/01/70 המטופלים הסומאטיים - פסיכואנליזה ופסיכוסומאטיקהההרצאה הראשונה תהיה בתאריך 15/11 - המרצה: יעל סמואל
פרטים נוספים >>
 
20/09/12 קבוצת הדרכה על פסיכותרפיה בילדים, בהנחיית יוסי צוק הקבוצה מתאימה לעוסקים בפסיכותרפיה בילדים באוריינטציה פסיכודינמית, עם מספר שנות ניסיון. הקבוצה תתקיים באשדוד, בימי ג', בשעות 20:00-21:30, אחת לשבועיים.
פרטים נוספים >>
 
 
 
 
23/04/12 קבוצות למידהבמסגרת פעילות חטיבת הילדים והנוער של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית אנו שואפים לבנות מסגרות ללמידה ולהדרכה הדדית של חברי האגודה.
פרטים נוספים >>
 
26/07/12 חוברת ימי עיון והרצאות מטעם האגודה הידע המקצועי, המתקבל מכול פעילויות האגודה (הכנסים השנתיים, הרצאות ימי חמישי, ימי עיון ילדים), נאסף ומתפרסם, לאחר עיבור ועריכה , בחוברות מקצועיות היוצאות מטעם האגודה.
פרטים נוספים >>
 
04/10/12 ברכות לד"ר עופרה אשל על בחירתה לאחת מחמישים הנשים המשפיעות במדינה ע"י מגזין גלובס. ד"ר עפרה אשל פסיכואנליטיקאית בכירה, מייסדת מרכז ויניקוט בישראל
פרטים נוספים >>