הרצאתו של דר' בעז שלגי

https://iapp-psy.org/

שלום רב.
ביום חמישי, ה-21 ביוני, ב-20.30, במרכז ישראל יפה בשדרות רוק"ח בתל אביב, תתקיים ההרצאה האחרונה לשנה זו במסגרת סדרת הרצאות "כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך  הטיפולי".
תהיה זו הרצאתו של דר' בעז שלגי:  בין מיתוס ללוגוס – התמסרות וטרנספורמציה ". (פרטים וטפסי הרשמה לגבי הסדרה כולה).

בעז ידון בהפתחות המשותפת, הבלתי אמצעית והמפתיעה, של המטפל והמטופל למפגש טרנספורמטיבי. אין לנו ספק שתהיה זו הרצאה מרתקת, סיום נאות לסדרה חשובה ומעניינת שנגעה בלב ליבה של החשיבה הפסיכואנליטית והמעשה הקליני. נשמח לראות (ולשמוע) את כולכם בערב זה.
בעז כותב:
טרנספורמציה הוא מושג נועז בפסיכואנליזה, הטומן בחובו רעיון ותחושה של שינוי רדיקלי. נראה כי הכנסתו של מושג זה אל עולם הטיפול הפסיכואנליטי משקפת ניסיון לחרוג מתפישת שינוי המבוססת על מרכיבים של לוגוס (השפעה סיבתית, הדרגתית, המבוססת על ניתוח אנליטי – ואוניברסאלי - של גורמי ההשפעה) ונתינת מקום לתפישת שינוי המבוססת על מרכיבים של מיתוס (שינוי ספונטאני, המבוסס על מפגש בלתי אמצעי ופרטיקולארי בין הסובייקט לזולתו). מושג מפתח בחיפוש אחר אופנים אלה של שינוי הוא מושג ההתמסרות שטבע עמנואל גנט – התמסרות של האדם לאחרות שבתוכו, שבזולתו, שבעולם שבו הוא חי. בחוויית התמסרות שכזו, אשר לעולם מתהווה הן במימד התוך-אישי והן במימד האינטרסובייקטיבי של ההוויה האנושית, המטפל והמטופל נפתחים יחדיו למפגש טרנספורמטיבי, בלתי אמצעי, חוטף ומפתיע. היחטפות למימד זה היא מלאת אימה, אך בו זמנית טמונה בה התקווה ליצירת "הרגע הנוכחי של העבר", כלשונם של פרוסט ואוגדן, ולהחזרה לחיים – באופן שונה, אחר, בלתי מוכר אם כי מאוד מוכר – של חלקים של האדם אשר אבדו לו מכבר. ההרצאה תנסה לתאר תהליך זה מתוך התבססות על רעיונות של ביון, פיליפס, גנט, ואוגדן, ולהמחישו באמצעות וינייטות קליניות.
ד"ר בעז שלגי הוא פסיכולוג קליני. מלמד בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א ובמרכז ויניקוט בישראל. עורך מדעי של ספרו של מייקל איגן "תחושת מות נפשית" ומחברו של הספר "ניק – אגדת פסיכותרפיה".
 
בברכה,
דר' שי שלקס, בשם: ניצה גילת ודר' רז אבן מרכזי הרצאות ימי חמישי של האגודה

 

 
 https://iapp-psy.org/

פרטי יצירת קשר עם האגודה:

כתובת דואר:   האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ת.ד. 6066
הרצליה 46159
טלפון:  
09-9587717
 
דואר אלקטרוני:   iapp@bezeqint.net